Хмарне сховище - що це таке?

Хмарне сховище даних або ж по-англійськи cloud storage (CS) - це спеціальна модель сховища даних, при якій останні зберігаються не на конкретному носії або сервері, а на розподілених серверах в мережі. Як правило, всі ці сервери надаються в оренду якійсь третьою стороною. Власне CS можуть організувати для власних потреб хіба що дуже великі компанії.

Чим же відрізняється хмара від не хмари? Уявімо, що ми орендували хостинг, доступ до якого здійснюється по FTP. Адже ми можемо закачати на FTP-сервер свої файли і отримувати до них доступ. Чим же звичайний FTP відрізняється від хмари?

Принципова відмінність в тому, що структура самого онлайн-сховища клієнтові не видно в принципі. Він не знає, конкретно на якому сервері в Інтернеті зберігаються його дані. Він підключається до певного вузла, скажімо, google.com і отримує доступ до своїх файлів. Хмарне сховище Google Drive складається з безлічі розподілених серверів, а для клієнта все це здається одним великим безрозмірним сервером.

Типи хмарних сховищ

Зберігати дані можна по-різному, тому і типи сховищ існують різні. В основному хмарні сховища категоризує по типу збережених даних. А зберігати можна:

  • Файли і папки - таке сховище називають файловим хмарним сховище. Типові приклади - Google Диск, Яндекс. Диск і інші подібні сервіси. Часто, коли говорять про CS, мають на увазі цей тип сховища.
  • Блочне сховище - використовується корпоративними додатками, наприклад, базами даних, системами планування ресурсами. Типовий приклад - Amazon Elastic Block Storage (EBS).
  • Об'єктне сховище - використовується для зберігання властивостей об'єктів. Типовий приклад такого сховища - Amazon Simple Storage Service (S3). Використовуються для забезпечення масштабованості додатків. Але при бажанні такі сервіси можна використовувати і для зберігання резервних копій, наприклад, Handy Backup підтримує S3-сховище для створення бекапа.

Яке хмарне сховище вибрати?

Як завжди, відповідь на це питання залежить від поставлених завдань, а саме від того, які дані планується зберігати в хмарі і як саме буде здійснюватися до них доступ.

Якщо обсяг даних невеликий і ставиться завдання забезпечення загального доступу до даних, тоді можна використовувати звичайні файлові хмарні сховища. Це найпростіший варіант, якщо не хочеться морочитися. Всі файлові сховища надають певний обсяг даних, які користувач може зберігати безкоштовно. Для персонального використання і невеликих проектів цього цілком достатньо. Більше простору є на платній основі. Але для корпоративного застосування часто місця буває замало і далеко не всі сервіси надають пакети саме для бізнесу, наприклад як https://www.cloud.net.ua/disk.html. Найчастіше, при великих обсягах даних, таке сховище може бути більш вигідним, ніж традиційне файлове

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!