Інклюзивна освіта в дії або як зміняться умови навчання дітей із затримкою психічного розвитку

интернет магазин книг

В світі вже давно поступово впроваджується інклюзивна освіта, яка ґрунтується в першу чергу на засадах гуманізму та розуміння того принципу, що діти, які мають певні вади зі здоров’ям, можуть на рівні здорових дітей сидіти за партами звичайних шкіл, та, наприклад, вивчати іноземну мову по oxford book. Таких новацій вже зазнала шкільна система багатьох стран, де тепер в загальноосвітніх школах можна зустріти дітей з вадами психічного та фізичного розвитку.

 

Що чекає Україну у наступному році?

Постановою Кабінету Міністрів України, затвердженою 26 жовтня нинішнього року, закрито набір учнів із затримкою психічного розвитку у перші класи спеціалізованих шкіл. Тепер вони будуть навчатися у спеціальних або інклюзивних класах загальноосвітніх шкіл країни. Уряд планує, що такий крок допоможе забезпечити доступ дітей до якісної освіти, стане гарним стимулом для їхнього успішного навчання, соціалізації та розвитку. Окрім цього вони матимуть можливість навчатися не полишаючи проживання у сім'ї, адже раніше всі спеціалізовані школи були інтернатами, де учні знаходилися як мінімум 5 днів на тиждень та не могли постійно бути поруч з батьками.

Перед стартом навчального процесу поряд зі здоровими дітками, такі вихованці повинні будуть в обов’язковому порядку відвідувати спеціалізовані підготовчі класи.

Процес навчання в загальноосвітніх школах для таких дітей має бути побудований на засадах особистісно зорієнтованого підходу, з комплексним урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності кожного окремого учня. Тобто, наприклад, застосування macmillan book на уроках англійської мови має бути мотивованим та підходити до рівня розвитку представника класу, який має певні вади здоров’я.

 

Переваги такого підходу

Досвід закордонних шкіл свідчить, що такий крок до введення інклюзивної освіти говорить про прагнення створити толерантне та відкрите суспільство, де здорові та хворі люди можуть гарно взаємодіяти між собою, не будуючи ніяких перешкод. Адже коли звичайні школярі не мають контакту з дітьми, які відстають у психічному та фізичному розвиткові, то вони навряд чи зможуть гарно співпрацювати з ними у дорослому житті. Саме такий розподіл заважає інвалідам гарно адаптуватися у соціумі.

Окрім цього педагоги повинні проводити якісну корекційно-розвиткову роботу та намагатися якомога якісніше викласти навчальний матеріла, щоб такі діти засвоїли його в повному обсязі.

 

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

131