Найпопулярніше зараз

Іранський міністр заявив про умови ядерних переговорів з США: ключові вимоги

Іранський міністр оголосив умови ядерних переговорів з США
Іранський уряд представив свої основні позиції у переговорах щодо ядерної програми з американською стороною. Фото: Главком

Переговори про ядерну програму Ірану

Як повідомляє Главком: Іранський міністр закордонних справ Аббас Аракчі повідомив про умови ядерних переговорів з США. Зустріч, присвячена обговоренню іранської ядерної програми, завершилася в Маскаті, столиці Оману. Під час переговорів сторони домовилися про продовження консультацій, а наступний раунд очікується найближчими днями.

Аббас Аракчі висловив ключові вимоги Ірану, зазначивши, що

“нульове збагачення для нас неприйнятне”

– заявив міністр. Він підкреслив, що переговори повинні визнавати право Ірану на збагачення урану на власній території, при цьому важливо формувати довіру, що така діяльність залишиться виключно мирною. Міністр також акцентував на тому, що йдеться про незалежність і гідність країни, заявивши:

“Ніхто не має права диктувати іранській нації, що їй дозволено, а що – ні”

.

Присутність американської сторони

Зазначимо, що на зустрічі був присутній адмірал ВМС США Бред Купер, голова Центрального командування американських збройних сил. Він не брав участі в попередніх раундах переговорів, що підкреслює значущість останньої зустрічі для обох сторін.

Ці переговори відбуваються на фоні тривалих напружених відносин між Іраном та Сполученими Штатами, які відновилися після виходу США з ядерної угоди в 2018 році. Зараз важливою метою для обох країн є:

  • зменшення ризику ескалації конфлікту;
  • досягнення стабільності в регіоні.

Успішний результат переговорів може відкрити нові можливості для співпраці та поліпшення міжнародних відносин.

Читайте також

Реклама