Як вибрати кондиціонер для будинку, квартири та офісу за площею

Як вибрати кондиціонер для будинку, квартири та офісу за площею

Кондиціонер, особливо з настанням спекотного сезону, стає справжнім порятунком. Питання, як вибрати бюджетний кондиціонер, актуальне для офісу, будинку, будь-якого навіть невеликого закладу. 

Такі пристрої мають багато спільного, а ще багато відмінностей. Адже питання, як вибрати домашній кондиціонер відрізняється від питання, як вибрати кондиціонер у квартиру чи офіс. Важливими є розміри приміщення, кількість людей та багато інших характеристик. 

Загалом питання, як вибрати кондиціонер у будинок, досить цікаве, хоча місцями складне. Адже від правильного вибору такої техніки залежить і самопочуття, і навіть здоров'я домочадців чи працівників офісу. 

Як вибрати відповідний кондиціонер? 

Почнемо з того, як вибрати кондиціонер у квартиру за площею. У цьому запиті є відповідь. Насамперед кондиціонер мають “тягнути” обрану площу. Крім цього, варто врахувати й інші фактори, хоча вони вже другорядні. По суті спочатку треба обдумати, як вибрати кондиціонер для двокімнатної квартири або як вибрати кондиціонер для однокімнатної квартири, для офісу або складського приміщення, а вже потім вибирати додаткові функції (потужність, енергоефективність). 

Загалом, щоб зробити правильний вибір, потрібно рухатися етапами. Для початку потрібно визначити площу приміщення. Перший крок – виміряти площу приміщення, де плануєте встановити кондиціонер. Для цього помножте довжину кімнати на ширину, щоб отримати площу квадратних метрів (м²). Орієнтуватися за площею простіше. Після цього можна вибрати тип кондиціонера. 

як вибрати бюджетний кондиціонер

Кондиціонери бувають кількох типів:

 1. Спліт-система. Складається із внутрішнього та зовнішнього блоків. Підходить для квартир, будинків та офісів. Такий кондиціонер забезпечує тиху роботу та високу ефективність.

 2. Мультіспліт-система. Один зовнішній блок з'єднаний із кількома внутрішніми. Такий кондиціонер ідеально підходить для приміщень із кількома кімнатами.

 3. Мобільний кондиціонер. Портативний, легко переміщається з кімнати до кімнати. Він зручний для тимчасового використання.

 4. Віконний кондиціонер. Встановлюється у віконний отвір. Такий кондиціонер є економічним варіантом, але може бути гамірним і не завжди естетичним.

Після вимірювання площі приміщення та вибору типу кондиціонера, зробити остаточний вибір буде простіше. Виходячи з цих даних, вже можна порахувати ту потужність, яка знадобиться в кімнату, офіс або інше приміщення. 

Потужність кондиціонера вимірюється в кіловатах (кВт) чи британських теплових одиницях (BTU). Для охолодження приміщення знадобиться 1 кВт потужності на 10 м² площі при стандартній висоті стелі до 2.7 м. Для кімнати площею 20 м² потрібно кондиціонер потужністю приблизно 2 кВт.

Які фактори ще потрібно врахувати, вибираючи кондиціонер 

Здавалося, вибір уже зроблено, але є й інші фактори, які теж доведеться враховувати. Наприклад, скільки людей постійно перебувають у приміщенні, що охолоджується. Якщо в приміщенні часто перебуває багато людей, потрібно більше потужності. Додайте приблизно 0.1-0.15 кВт на кожну додаткову людину. Звісно, такі числа лише умовні. 

Крім цього, варто враховувати всі потужні електроприлади, які виділяють тепло, наприклад, комп'ютери, кухонна техніка. Вони підігріватимуть повітря, що не може не позначитися на тому, наскільки ефективно працює кондиціонер. 

Якщо є бажання підібрати ідеальний кондиціонер, краще врахувати і кількість вікон у приміщенні. Великі вікна, особливо на сонячній стороні, можуть збільшувати потребу в охолодженні. Крім вікон, важлива і ізоляція, а точніше її якість. Погано ізольовані приміщення вимагають більшої потужності для підтримки комфортної температури у кімнаті чи офісі. 

як вибрати домашній кондиціонер

Важливий критерій, який краще враховувати, є енергоефективність кондиціонера. Найкраще розглядати кондиціонери з високим коефіцієнтом енергоефективності (EER) або сезонним коефіцієнтом енергоефективності (SEER). Це допоможе знизити експлуатаційні витрати та мінімізувати негативний вплив на довкілля.

Якщо хочеться вибрати недорогий, але зручний в експлуатації кондиціонер, можна вибрати і додаткові функції. До того ж сучасні кондиціонери пропонують багато корисних функцій:

 1. Інверторні технології. Забезпечує плавне регулювання потужності та економить енергію.

 2. Режими роботи. Охолодження, обігрів, осушення та вентиляція.

 3. Управління через Wi-Fi. Можливість керування кондиціонером за допомогою смартфона.

 4. Фільтри для очищення повітря. Додаткові фільтри, які покращують якість повітря у приміщенні.

Всі ці фактори суттєво впливають на вибір відповідного кондиціонера. 

Куди та який кондиціонер вибрати? 

Повернемося до різних типів приміщень. Квартира відрізняється від будинку, а тим паче відрізняється від офісу. Насамперед особливо вимогливим потрібно бути, якщо йдеться саме про житлове приміщення. 

Критерії для квартири:

 1. Кімната площею 25 м ². Для неї буде потрібно кондиціонер потужністю близько 2.5 кВт.

 2. Вітальня площею 40 м ². Для неї буде потрібно кондиціонер потужністю близько 4 кВт.

Тобто інші критерії можна не враховувати. 

Другий варіант стосується вибору кондиціонера для офісу. Які в цьому випадку критерії:

 1. Кабінет площею 15 м² з двома співробітниками: потрібен кондиціонер потужністю близько 1.6-1.8 кВт (враховуючи людей та техніку).

 2. Відкритий простір площею 60 м² із десятьма співробітниками: буде потрібно кондиціонер потужністю близько 7-8 кВт.

Попри те, що в офісі люди тільки працюють і в постійному русі, все одно потрібно вибрати якісну техніку. 

Ще кілька слів варто сказати про будинок (приміщення значно більше, ніж у квартирі). Що в цьому випадку потрібно враховувати: 

 1. Спальня площею 18 м²: потрібний кондиціонер потужністю близько 1.8 кВт.

 2. Кухня-їдальня площею 30 м² з побутовою технікою: потрібно кондиціонер потужністю близько 3.5-4 кВт.

Загалом, вибір кондиціонера для дому, квартири чи офісу потребує не так багато уваги, як може здатися. 

Як вибрати кондиціонер для себе? 

Отже, з умовами начебто зрозуміло, а ось як це продати на практиці, куди важливіше. На що звернути увагу і в якій послідовності: 

 1. Визначте необхідну потужність. Потужність кондиціонера повинна відповідати площі кімнати, яку він охолоджуватиме. Орієнтовна формула розрахунку потужності: 1 кВт потужності на кожні 10 м² площі кімнати.

 2. Виберіть тип кондиціонера. 

 3. Враховуйте енергоефективність. 

 4. Зверніть увагу на рівень шуму. Рівень шуму вимірюється у децибелах (дБ). Для спальні або вітальні кращі моделі з рівнем шуму до 25-30 дБ.

 5. Перевірте додаткові функції. Фільтри для очищення повітря допомагають покращити якість повітря, особливо важливо для людей з алергією. Режими роботи включають охолодження, обігрів, осушення та вентиляцію. Управління через Wi-Fi дозволяє керувати кондиціонером за допомогою смартфона. Таймер та режим сну забезпечують додатковий комфорт та економію енергії.

 6. Врахуйте кліматичні особливості. Якщо квартира знаходиться на сонячній стороні або на верхньому поверсі, можливо, буде потрібно кондиціонер з більшою потужністю. Вологість у приміщенні також впливає вибір потужності.

Далі слід вибирати місце встановлення. Внутрішній блок краще встановити у місцях, де забезпечується гарний потік повітря та мінімальні перешкоди для його розподілу. Зовнішній блок встановлюють так, щоб була доступність обслуговування і мінімізації шуму для сусідів. Звичайно, у цьому випадку краще залучити спеціалістів, які встановлять усі частини кондиціонера у правильному порядку. 

як вибрати кондиціонер в дім

Також варто враховувати не тільки вартість самого кондиціонера, але й витрати на його експлуатацію та обслуговування. з хорошими відгуками та високою енергоефективністю) або LG P09EP (модель з керуванням через Wi-Fi, фільтрами для очищення повітря та режимом сну).

В цілому, вибір кондиціонера для будь-якого приміщення вимагає врахування багатьох факторів: від потужності та типу пристрою до енергоефективності та додаткових функцій. Для кожного типу приміщення є свій вид пристрою.

Читайте також: