Як вибрати проектор для дому, квартири, класу та офісу

Як вибрати проектор для дому, квартири, класу та офісу

Проектор нещодавно був якоюсь розкішшю, а вже сьогодні його собі можуть дозволити багато хто. Про те, який домашній проектор як вибрати, замислюються сімейні та самотні люди, адже хороший проектор допоможе і у навчанні, і у відпочинку.

домашній проектор як вибрати

Розуміти, як вибрати відеопроектор для дому, потрібно ще й тому, що такий пристрій є досить дорогим.

Як вибрати портативний проектор?

Роздумуючи, як вибрати проектор для офісних презентацій або як вибрати проектор для вулиці, потрібно враховувати всі фактори, що супроводжуються. Адже від таких умов залежить і те, як вибрати проектор додому, і те, який пристрій підійде для вулиці чи менш сприятливих умов.

Зазвичай проектор потрібний:

 • для фільмів (додому);

 • для роботи (для презентації);

 • для навчання.

Загалом відеопроектор досить універсальний пристрій.

домашній проектор як вибрати

Отже, як вибрати хороший проектор, залежить і від особистих уподобань. Адже комусь подобається яскрава картинка, а хтось віддасть перевагу невеликому, але гарному як картинці проектору.

Вибір проектора для будинку, квартири, класу та офісу залежить від безлічі факторів, як умови використання, розмір приміщення, вимоги до якості зображення, бюджет та функціональні особливості.

Проектор для дому

Такий варіант один із найпростіших. Головне вибрати розмір і якість відображення, що ганьбить. Таких двох параметрів достатньо, щоб купити універсальний пристрій.

Оптимальні параметри для домашнього проектора:

 1. Розширення. Оптимально — Full HD (1920×1080) або 4K (3840×2160) для перегляду фільмів та ігор.

 2. Яскравість. 1500–3000 люменів. Для темних приміщень підійде менша яскравість, для світлих — більше.

 3. Контрастність. Висока контрастність (від 10000:1 і вище) для кращої якості зображення.

 4. Технологія. DLP (краще передача сцен, що рухаються) або LCD (більш природні кольори).

Звичайно, простому покупцеві встежити за всіма характеристиками буде складніше. Втім, є ще кілька важливих характеристик для проектора для дому. Що стосується інтерфейсу, краще вибрати HDMI, USB, можливо, Wi-Fi для підключення різних пристроїв. Також варто поговорити про рівень шуму (менше 30 дБ для комфортного перегляду).

Не зайвим буде й подбати про вбудовані динаміки. Бажано, щоб вони були, але можна використовувати зовнішню акустику для кращого звуку.

домашній проектор як вибрати

Якщо говорити про популярні моделі для дому, то можна вибрати Optoma HD27e - хороше співвідношення ціни та якості, або Epson EH-TW7100 — висока роздільна здатність та яскравість.

Проектор для квартири

Здавалося б, пристрій для будинку і для квартири може бути однаковим, але насправді все інакше. Квартира обмежена у розмірах, і зазвичай для неї підбирають проректори з меншим відображенням (за розміром та пропорціями).

Які параметри вважатимуться універсальними:

 1. Розширення. Full HD достатньо для більшості цілей.

 2. Яскравість. 2000-3000 люменів, адже у квартирі можуть бути різні рівні освітленості.

 3. Контрастність. Середня чи висока (від 5000:1).

 4. Технологія. LCD або LED (довший термін служби лампи).

Що стосується інтерфейсу, то можна вибирати варіанти HDMI, USB та за допомогою бездротових технологій.

Для квартири можна вибирати універсальні моделі, як BenQ W1050 – гарне зображення та доступна ціна, або LG PF50KS.

Проектор для школи

Окремий вид проекторів вибирають для школи. Зазвичай вони висять у класі. У цьому випадку особливу увагу варто приділити саме якості зображення.

Тому, вибираючи роздільну здатність, можна звернути увагу на варіанти XGA (1024×768) або WXGA (1280×800). Такого дозволу достатньо для презентацій та показу різних матеріалів. Увагу акож потрібно приділити яскравості зображення. Оптимальним варіантом стане 3000-4000 люменів. Такі характеристики дозволять отримати чітку картинку навіть за денного світла.

Підбираючи проектор для школи, важливо підібрати таку характеристику, як корекцію трапецоїдних спотворень. І тут краще вибрати вертикальний варіант. Для школи підійде проектор Epson EB-X05 або ViewSonic PA503S.

Проектор для офісу

Для офісу також часто потрібно підібрати потрібний проектор. Зазвичай він потрібний для презентацій та різноманітних зустрічей. Тому зображення має бути великим, але водночас якісним.

Для початку варто вибрати розширення. Хорошим варіантом стане XGA, WXGA або Full HD для чіткіших презентацій. Інші технології спотворюватимуть зображення, що завадить презентації. Далі потрібно приділити час яскравості. Мінімум варто брати 3000-4500 люменів, щоб зображення було чітким при офісному освітленні (тобто за великої кількості сонця). Далі точно потрібно підібрати контрастність. У цьому випадку підійде середня чи висока контрастність (3000:1 та вище).

Приклади хороших проекторів:

 1. Optoma EH334 — гарна яскравість та чіткість зображення.

 2. BenQ MH733 — підтримка бездротового підключення та висока яскравість.

Втім, можна вибирати й універсальні варіанти як для дому чи школи.

Як вибрати універсальний проектор для будь-якого приміщення?

Якщо поки що не до кінця зрозуміло, в якому приміщенні буде проектор, тоді вибір залишається за універсальним пристроєм.

як вибрати відеопроектор для дома

Додаткові фактори для всіх типів проекторів, на які варто звернути більше уваги:

 1. Термін служби лампи. Чим довше термін служби, тим рідше доведеться замінювати лампу (LED та лазерні проектори тут кращі).

 2. Підтримка 3D. Для дому це може бути цікавою опцією, але необов'язковою. До того ж такі моделі можуть коштувати дорожче.

 3. Портативність. Якщо проектор планується переносити з кімнати до кімнати, звертайте увагу на вагу та компактність. Втім, компактні моделі не такі потужні, що також потрібно враховувати.

Простота налаштування та використання. Наявність пульта дистанційного керування, можливість швидкого налаштування, автоматичне фокусування та корекція зображення може спростити весь процес використання проектора.

Вибираючи проектор, враховуйте специфіку використання та умови приміщення. Для домашнього кінотеатру пріоритетом будуть висока роздільна здатність та контрастність, для офісу та класів — яскравість та надійність підключення до різних пристроїв. У квартирі важливі компактність та універсальність, а для класу — простота експлуатації та довговічність.

Поради, як вибирати проектор

як вибрати відеопроектор для дома

Загалом, якщо підсумувати, то вибір проектора залежить від кількох факторів, включаючи розмір приміщення, освітлення, тип контенту та бюджет. Ось кілька порад, як вибрати проектор:

 1. Яскравість проектора. Для приміщень з яскравим освітленням вибирайте проектор з високою яскравістю (понад 3000 люмен). Для темних приміщень менш яскраві проектори можуть бути достатніми.

 2. Розмір приміщення. Для невеликих приміщень вибирайте проектор з короткою фокусною відстанню, щоб уникнути тіней від проектора. Для великих приміщень вибирайте проектори з довгою фокусною відстанню або можливістю збільшення зображення.

 3. Тип контенту Якщо ви плануєте використовувати проектор для перегляду фільмів або ігор, зверніть увагу на параметри, як контрастність і частота оновлення зображення.

 4. Портативність та встановлення. Якщо потрібний портативний проектор, зверніть увагу на його розмір та вагу. Для постійного встановлення вибирайте проектори з функцією кріплення до стелі або стіни.

Найважливішим чинником буде бюджет. На нього і треба спиратися насамперед.

Читайте також: