Найпопулярніше зараз

Київрада працює без секретаря майже рік: чому призначення не є пріоритетом

Київрада без секретаря: призначення не пріоритет
Додаткові виклики для столиці: тривала вакансія у Київраді. Фото: Главком

Ситуація з секретарем Київської міської ради

Як повідомляє Главком: Київська міська рада вже майже рік працює без секретаря після відставки Володимира Бондаренка. У цей період засідання веде мер Києва Віталій Кличко. Питання призначення нового секретаря наразі не є пріоритетним для ради. Відзначимо, що Бондаренка підозрюють у правопорушеннях, зокрема, пов'язаних із "плівками Комарницького" та незаконним нарахуванням зарплат.

Володимир Бондаренко подав у відставку, а 10 липня правоохоронці повідомили йому про підозру у безпідставному нарахуванні зарплати співробітнику апарату міськради та сприянні ухиленню від військової служби. За даними слідства, в результаті його дій було завдано шкоди на суму майже 700 тис. грн у 2022-2023 роках.

У березні 2025 року депутати від "Слуги народу" надіслали вимогу про дострокове завершення повноважень Бондаренка, однак 8 квітня Київська міськрада не змогла відправити його у відставку під час таємного голосування. Бондаренко залишився депутатом Київради та звернувся до Кличка з проханням відсторонити його від обов'язків щодо пленарних засідань.

Підтримка мера та думки депутатів

Водночас, Бондаренко проходить у справі "плівок Комарницького" як свідок. Мер Віталій Кличко, ведучи засідання міськради, отримує підтримку від депутатів. Валентин Мондриївський, депутат, відзначив, що міський голова дуже вправно справляється з веденням засідань. Він також зазначив, що:

“До речі, через цю консолідацію, можливо, і немає такої гострої потреби в секретарі.” - Валентин Мондриївський

Мондриївський підкреслив, що "секретар – це об'єднуюча фігура, яка може всіх балансувати. А зараз і так всі об'єднані". Депутат також вказав на те, що "амбіції знайти можна багато у кого", і деякі депутати мають необхідні компетенції для посади секретаря. Він вважає, що "Віталій Володимирович є абсолютним авторитетом для всіх фракцій".

Таким чином, Київська міська рада продовжує свою діяльність без секретаря, а питання його призначення залишається відкритим, оскільки ситуація в раді та в країні спонукає до конструктивної роботи.

Відсутність секретаря у Київській міській раді протягом тривалого часу може свідчити про нестабільність у керівництві та потребу в ефективному управлінні. Однак, підтримка, яку отримує мер Віталій Кличко від депутатів, може свідчити про те, що в умовах політичних викликів та необхідності консолідації зусиль, рада здатна функціонувати без традиційного керівника. Це може вплинути на майбутнє призначення секретаря, оскільки існуюча ситуація дозволяє зосередитися на важливих питаннях для міста.

Читайте також

Реклама