Конгресмени запропонували оголосити Україну країною НАТО+

Законопроект відкидає пропозиції Росії щодо мораторію на розгортання в Європі ракет середньої дальності.

Прогресивне крило Республіканської партії Сенату США має намір внести на розгляд законопроект, який оголосить Україну країною НАТО+. Важливим фактором при такому визнанні виступатиме оголошення Росії державою, яка спонсорує тероризм.

Статус країни НАТО+ дозволить США забезпечити прискорений розгляд питань продажу Україні деяких американських оборонних послуг і товарів.

«На жаль, у дипломатії замало шансів на успіх у боротьбі з російським режимом, якщо не підходити до нього з позиції сили. Володимир Путін має взяти до відома, що Конгрес не зазнає відновлення сфери впливу РФ і не допустить відмови від України та інших наших союзників і партнерів по НАТО в Центральній та Східній Європі», – промовив провідний республіканець у комітеті Палати представників у міжнародних справах Майкл МакКол.

Законопроект передбачає великий пакет військової та дипломатичної допомоги для України в умовах російської агресії та запровадження санкцій проти «Північного потоку-2». У документі також відкидаються пропозиції Росії щодо мораторію на розгортання у Європі ракет середньої дальності. Але основним пунктом буде офіційне твердження США про те, що Росія є державою-спонсором тероризму.

Якщо представникам Конгресу вдасться затвердити новий законопроект, це значно збільшить фінансування постачання летальної допомоги Україні. Українська армія отримає вкрай необхідні засоби протиповітряної боротьби та протикорабельну зброю.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

389