Хто такий smm менеджер: усе про професію СММ фахівця

У сучасному світі різко змінюються тенденції та пріоритети в роботі. Саме тому варто дізнатися про різні перспективні спеціальності. Наприклад, хто такий smm фахівець (не просто хто це, а й що він робить). Спеціальність затребувана багато років, і не збавляє обертів. 

Розбираючись, smm менеджер хто це, варто звернути увагу, наскільки така професія легка в навчанні та практиці. Така спеціальність легко "дається" не всім, що також варто враховувати. 

Кілька слів про те, smm менеджер це хто?

Розглядаючи тему, smm фахівець хто це, слід вивчити одразу кілька факторів. Наприклад, на рівень зарплати, необхідність додатково навчатися в обраній сфері. Важливо подивитися, smm фахівець хто це і чим займається, наскільки він швидко знайде роботу. 

SMM-менеджер (від англ. Social Media Manager) — це фахівець, який відповідає за створення і ведення компанії або бренду в соціальних мережах. Основне завдання SMM-менеджера є залучення цільової аудиторії, взаємодія з нею, створення і поширення контенту, а також управління репутацією бренду в соціальних медіа.

Відповідаючи на запитання, smm фахівець це хто, варто трохи розглянути й історію цієї спеціальності. Професія SMM-менеджера стала популярною наприкінці 2000-х - на початку 2010-х років, разом зі швидким розвитком соціальних мереж і збільшенням кількості користувачів інтернету. Поява популярних платформ, як-от Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn та інших, створила нові можливості для компаній і брендів для привернення уваги аудиторії та взаємодії з нею через соціальні мережі.

хто такий smm спеціаліст

Згодом роль SMM-менеджера стала дедалі важливішою для маркетингових команд компаній, оскільки соціальні мережі стали невід'ємною частиною життя багатьох людей і значущим шляхом комунікації з аудиторією. Таким чином, професія SMM-менеджера продовжує розвиватися і залишатися затребуваною в даний час. При цьому прогнози саме в цій професії більш ніж оптимістичні. 

Що входить в обов'язки smm менеджера?

Обов'язки SMM-менеджера можуть бути найрізноманітнішими. Вони залежать від компанії та загальних умов працевлаштування. Але є і головні обов'язки такого фахівця можуть бути:

 1. Розробка стратегії (основний обов'язок). Спеціаліст створює стратегії "присутності" бренду в соціальних мережах, визначення цілей і KPI, вибір відповідних платформ і тактик для досягнення поставлених цілей.

 2. Створення контенту. В обов'язки входить і розробка контент-плану, і створення контенту для публікації в соціальних медіа, включно з текстами, зображеннями, відео, аудіо та іншими форматами.

 3. Публікація. Далі на нього лягає планування і публікація контенту в соціальних мережах відповідно до контент-плану, використання інструментів для автоматизації публікацій, а також поширення контенту серед цільової аудиторії.

 4. Взаємодія з аудиторією. Менеджер займається відповідями на коментарі, відповідями на повідомлення та звернення аудиторії в соціальних мережах, проведенням активних діалогів, відстеженням та аналізом зворотного зв'язку від користувачів.

 5. Аналітика та звітність. Моніторинг ключових показників ефективності (KPI), збір і аналіз даних про залученість аудиторії, оцінка результатів маркетингових кампаній, підготовка звітів про виконану роботу і досягнуті результати також в обов'язках менеджера.

 6. Створення репутації бренду. Відстеження згадок бренду в соціальних мережах, реагування на негативні коментарі та звернення, управління кризовою ситуацією, створення позитивного іміджу бренду також є обов'язками менеджера.

Менеджер займається дослідженням ринку і відстеженням трендів. Відстеження останніх тенденцій у світі соціальних мереж, вивчення поведінки аудиторії, аналіз конкурентів і прогнозування майбутніх змін у галузі повністю лягає на менеджера.

Як вивчитися на smm менеджера?

Якщо є бажання навчитися нової професії, варто пройти стандартні кроки. Такий принцип працює для будь-якої професії. 

Як стати SMM-менеджером:

 1. Вивчення основи. Почніть із вивчення основних понять і принципів SMM. Наприклад, розуміння роботи основних соціальних мереж, поняття залученості аудиторії, створення контенту та ведення аналітики.

 2. Онлайн курси та інші ресурси. Також використовуйте онлайн-курси, відеоуроки, вебінари та ресурси з SMM, які надають різні платформи, як-от Coursera, Udemy, LinkedIn Learning, HubSpot Academy. Там багато корисної інформації.

 3. Практика. Без неї не вийде застосувати всі отримані знання. Для прикладу, створіть власні акаунти в соціальних мережах, оптимізуйте їх, створюйте контент і взаємодійте з аудиторією.

 4. Спробуйте знайти стажування або можливість волонтерства в маркетинговому відділі компанії чи агенції, щоб отримати реальний досвід роботи з SMM. Тільки після цього можна шукати варіанти працевлаштування. 

 5. Створіть портфоліо, що включає в себе роботи, кейси та проєкти з SMM. Це допоможе вам продемонструвати свої навички потенційним роботодавцям.

 6. Не забувайте про побудову своєї мережі контактів в індустрії. Беріть участь у професійних заходах, форумах і семінарах, де можна зустріти людей зі сфери маркетингу та SMM.

Сфера соціальних медіа постійно змінюється, тому важливо постійно оновлювати свої знання, стежити за останніми трендами і змінами в алгоритмах соціальних платформ.

Якими якостями краще володіти smm менеджеру?

Утім, не всі можуть стати таким фахівцем. У СММ має бути особливий і творчий підхід, інакше не вийде створити гарний і "смачний" контент. Для цього потрібно мати свій особливий погляд. 

smm специалист хто це

Для успішного SMM важливо вміти аналізувати дані, розуміти метрики ефективності, визначати тренди і залученість аудиторії. Тому точно знадобляться аналітичні здібності. SMM-менеджер повинен вміти ефективно взаємодіяти з аудиторією в соціальних мережах, відповідати на коментарі, вміти спілкуватися і переконувати. Така навичка теж дуже важлива. 

SMM-менеджер повинен мати стратегічне бачення та вміння розробляти цілеспрямовані плани для досягнення поставлених цілей бренду або компанії в соціальних медіа.