Легалізація викрадених земель. Петиція про ветування закону набрала необхідну кількість голосів


Петиція до президента України з вимогою ветувати законопроєкт про захист прав набувача отримала підтримку
Петиція, яка закликає президента України Володимира Зеленського ветувати законопроєкт №12089 про посилення захисту прав добросовісних набувачів, досягла необхідної кількості голосів. Про це повідомляє "Главком".
Станом наразі петицію підтримали більше 25 тисяч людей. Ініціатором звернення став колишній мер Глухова, бізнесмен Мішель Терещенко.
Нагадаємо, що 20 лютого правовий комітет Верховної Ради підтримав проєкт №12089 для другого читання. Законопроєкт передбачає, що претензії до осіб, які привласнили ділянку лісу або на узбережжі, будуть обнулені, якщо пройшло 10 років з моменту її привласнення та вона потрапила у приватні руки. Це означає, що якщо проєкт буде прийнятий парламентом і підписаний президентом, то розпорядниками таких нерухомостей, які були отримані незаконно, стануть їх поточні власники.
Якщо ж 10-річний строк ще не вичерпаний, то перед тим, як звернутися до суду з метою захисту майна, потрібно заплатити на депозит суму, що відповідає вартості цього майна, яке громада або держава хочуть повернути.
Отже, ті, хто привласнили ліси або узбережжя, залишаться з набутим майном, яке формально могло бути нівелюване, або з грошима з бюджету. В такій ситуації перемагає людина, а держава стає приживальником.
Вже 12 березня Верховна Рада України схвалила законопроєкт у другому читанні та в цілому.
Читайте також


