Лібанова назвала країну, з якої українці повертатимуться найменш охоче

Лібанова - про країну з найменшою охотою українців
У зв’язку з останніми подіями, громадяни України все більше вагаються повертатися до цієї держави.

Повернути українців, які потрапили до Німеччини, буде дуже складно. Про це заявила директорка Інституту демографії та проблем якості життя Елла Лібанова у проєкті громадської ініціативи "Голка" - "Мости України".

Робочі руки потрібні всім країнам Європи без винятку, наголосила Елла Лібанова. І пояснила: "Європа, можливо, не так швидко, як Україна, але старіє. Там прекрасно розуміють, що треба, аби хтось в економіці працював. Чому б і не українці?".

За даними Лібанової, прикладом такої адаптації іноземців є Німеччина: саме тому українських біженців навіть примусово навчають німецької мови. Поки що за кількістю біженців лідирує Польща, проте німецький ринок праці більш ємний. До того ж із кінця 2022 року українці з Польщі більше виїжджають саме до Німеччини.

У Німеччині дуже довгий час була політика, яка певною мірою заохочувала людей не працювати. Вони зараз її змінюють і вже багато кроків зробили на шляху спрощення визнання наших дипломів. Це не просто так робиться. До цього ж, за даними і поляків, і німців, 70% наших жінок мають вищу освіту. Це тому, що поїхали переважною мірою містяни, в яких рівень освіти вищий, ніж в селі" - розповіла Лібанова.

І якщо українці вже потрапили до ФРН, то навряд чи вони будуть повертатися, навіть в разі зменшення виплат, розмірковує Елла Лібанова. За її словами, більше шансів повернути наших громадян з Польщі, Румунії, Болгарії.

Німці скоріше урізатимуть виплати для тих, хто не може працювати. Але навіть урізана виплата в Німеччині більша у багатьох випадках за офіційну зарплату в Україні - додала вона.

Наразі три основні країни перебування українських біженців - це Німеччина, Польща і Чехія. Причому і в Чехії, і в Польщі відсоток українців - близько 3%. Це високий показник, наголосила Елла Лібанова: в цілому по Європі такий показник складає 1%.

Зауважимо, що в першу чергу український уряд планує повертати якраз українців, які перебувають у Німеччині.

Україна готова надати своїм громадянам, які перебувають за кордоном, роботу на оборонних підприємствах із бронюванням від потенційної мобілізації.

Читайте також

Реклама