Ліквідація безладу та "гіпернаступ": чому Герасимов замінив Суровікіна – NYT

Заміна керівника російських військ в Україні генерала Сергія Суровікіна на начальника Генерального штабу Збройних сил РФ Валерія Герасимова покликана залагодити безлад в російській армії та перейти до "гіпернаступу".

Хоча до проблем РФ у війні привела саме стратегія Герасимова, російський диктатор Володимир Путін все ж довірив йому керівництво армією, повідомляє New York Times.

Так, пише видання, через "посилену стратегію" Герасимова у Росії все ще мало навчених військ, немає боєприпасів, техніки та обладнання в кількості, достатній для масового наступу на всіх напрямках. Тримісячне керівництво окупаційними військами з боку Суровікіна не виправило становище.

Зараз, після зміни Суровікіна на Герасимова, військове керівництво РФ зосередилося на питаннях тактики, а не стратегії - наприклад, російські генерали вирішують, чи можна військам пересуватися на цивільних транспортних засобах і чи дозволено їм використовувати мобільні телефони біля передової. Немає доказів, що армія РФ вирішує дійсно важливі проблеми - наприклад, питання нестачі боєприпасів або питання дефіциту особового складу.

За 11 місяців, кажуть у Вашингтоні, Росія пережила справжній "генералопад" - вже дев'ять генералів знято з посад або знижено в званні. Тим часом жодна мета вторгнення РФ не досягнута - Київ встояв, президент України Володимир Зеленський на своїй посаді, відносини України і заходу, так само як і країн НАТО між собою, міцні, як ніколи раніше. Навіть Донбас РФ захопити не в змозі.

Герасимов, як сподіваються, в Кремлі, зуміє переламати ситуацію на користь РФ. Протягом 10 років, як вважалося, він працював над модернізацією російських збройних сил. У тому числі Герасимов вивчав досвід американців в Афганістані, Іраку, Сирії, колишній Югославії та Лівії.

Герасимов-фаворит Путіна, незважаючи на всі його невдачі; він підтримує брехливі наративи Кремля, і є досить близькою до Путіна людиною. Джерело видання зазначило, що кадрова перестановка може бути результатом інтриг - Суровікін зумів досягти певних успіхів в обороні, проте Путін вимагав наступу і Герасимов скористався цим, щоб прибрати неугодного генерала і самому зайняти його місце. Однак тепер сам Герасимов опиняється під величезним тиском - він повинен провести успішний наступ навесні, інакше його спіткає така ж доля.

Російський президент Володимир Путін доручив новому командувачу російськими військами в Україні Валерію Герасимову захопити Донбас до березня. Путін не звертає уваги на те, що відбувається на фронті. Про це сказав представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

У країні-агресорі Російської Федерації хочуть знищити Україну. РФ готується до наступу, першою ознакою цього є активні інформаційні заходи противника. Про це написав секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

79