Найкращі цікаві пам'ятки міста Полтава

Найкращі цікаві пам'ятки міста Полтава

Важко знайти українця, який хоч раз не відвідав Полтаву. Неймовірно красиве та колоритне місто, яке точно сподобається туристам. Дивують і пам'ятки Полтава, що передають і не менш унікальну культурну спадщину.

Найкращі пам'ятки Полтави (найкращі на думку туристів, а не лише місцевих мешканців), ще й гарні, цікаві. Також цікаві місця в Полтаві відрізняються своєю автентичністю, їх можна навіть помістити в один великий список. І навіть тоді не вдасться зібрати всі найцікавіші місця Полтава.

Цікаві місця Полтави: все, що треба знати про місто

Отже, добираючись Полтава пам'ятки, варто відразу дізнатися про місто та його особливість. Полтава — одне із найстаріших та культурно багатих міст України, відоме своїми історичними та архітектурними пам'ятками. Місто не просто красиве, а й наповнене неймовірними історіями.

Навіть під час війни Полтава — місто з багатою історією та культурою, яке пропонує безліч цікавих місць для відвідин. Ці визначні пам'ятки допоможуть краще зрозуміти унікальний характер та історичну спадщину цього міста. Загалом навіть зараз під час повномасштабної війни місто продовжують відвідувати туристи. Такий факт теж важливий, адже країна як ніколи раніше потребує потоку туристів.

пам'ятки міста Полтава

Загалом найважливіші пам'ятки міста відкриті до відвідування. Хоча можуть бути свої винятки у разі повітряних тривог. Також деякі музеї та експозиції можуть бути закриті або тимчасово перенесені в нове місце.

Кругла площа та Корпусний сад

Це центральна площа міста, оформлена у вигляді кільця із зеленими насадженнями у центрі.

Якщо говорити про історію, то площа була закладена у 1804 році та є унікальним архітектурним ансамблем. У центрі площі знаходиться Монумент Слави, споруджений на честь перемоги у Полтавській битві 1709 року. Сад навколо монумента – популярне місце для прогулянок та відпочинку.

пам'ятки міста Полтава

До того ж Монумент Слави — одна з найвідоміших пам'яток міста, виконана у вигляді високої колони з орлом на вершині.

Полтавська фортеця (Парк "Перемога")

Цей історичний парк на місці колишньої Полтавської фортеці точно потрапить до списку тих місць, які обов'язково потрібно відвідати у Полтаві.

Фортеця була збудована у XVII столітті та відіграла ключову роль у Полтавській битві. Сьогодні це популярний парк з алеями, пам'ятниками та оглядовими майданчиками, звідки відкриваються чудові краєвиди на місто.

пам'ятки міста Полтава

У парку до 2022 року було встановлено пам'ятник Петру I та меморіальний комплекс на честь героїв Великої Вітчизняної війни. Нині ці місця змінили своє колишнє значення через війну в Україні.

Полтавський краєзнавчий музей

Один із найстаріших та найбільших краєзнавчих музеїв України. Музей було засновано у 1891 році і з того року він став одним із найпопулярніших місць у Полтаві.

У музеї представлена ​​багата колекція археологічних, етнографічних та історичних експонатів, що ілюструють історію та культуру регіону. Саме цей факт приваблює багато туристів та гостей міста щороку.

пам'ятки Полтави

Будівля музею сама по собі є архітектурним шедевром у стилі українського бароко. За це музей люблять творчі люди, які часто влаштовують різноманітні фотосесії.

Будинок-музей Івана Котляревського

Музей, присвячений життю та творчості українського поета та письменника Івана Котляревського, точно сподобається гостям міста. І тут йдеться про гостей, тобто українців, і менше іноземців.

Будинок, у якому жив Котляревський, було відновлено 1969 року. У музеї зібрано особисті речі письменника, рукописи, книги та інші експонати, пов'язані з його життям та творчістю.

пам'ятки Полтави

Цікаві факти: Іван Котляревський вважається засновником нової української літератури та автором знаменитої поеми "Енеїда". Про нього буквально знає кожен український школяр.

Свято-Успенський кафедральний собор

Головний православний храм Полтави, розташований на Івановій горі, який відвідують усі туристи та гості міста.

Собор був збудований на початку XVIII століття і є одним із найстаріших храмів міста. Він вражає своєю архітектурою у стилі українського бароко та багатим внутрішнім оздобленням. Він сподобається всім, навіть якщо у гостя міста інші релігійні погляди.

пам'ятки Полтави

Собор було відновлено після руйнувань за радянських часів і сьогодні є храмом, що діє.

Полтавська битва меморіальний комплекс

Ще один комплекс, присвячений знаменитій Полтавській битві 1709 року, потрібно відвідати в Полтаві.

Комплекс було створено у 1909 році до 200-річчя битви. Він включає музей історії Полтавської битви, пам'ятник захисникам Полтави та меморіальну церкву Петра та Павла.

цікаві місця Полтави

Цікаві факти: полтавська битва стала вирішальною битвою у Північній війні, перемогу в якій здобули російські війська під командуванням Петра I. Ця частина історії важлива для становлення України державою.

Біла альтанка

Мальовнича альтанка на вершині Іванової гори, символ міста Полтави, часто приваблює туристів та місцевих.

Вона збудована у 1909 році на честь 200-річчя Полтавської битви. З альтанки відкривається панорамний вид на місто та околиці, що робить її популярним місцем для прогулянок та фотосесій. Принаймні так точно було до початку війни.

цікаві місця Полтави

Біла альтанка стала символом Полтави та часто зображується на сувенірах та листівках.

Полтавський художній музей (Галерея мистецтв) імені Ярошенка

Цей музей присвячено українському та світовому мистецтву. Він сподобається всім туристам без винятку.

Він заснований у 1919 році та названий на честь художника Миколи Ярошенка. У музеї представлена ​​багата колекція картин, скульптур та декоративно-ужиткового мистецтва.

цікаві місця Полтави

У музеї раніше часто проходили тимчасові виставки сучасних художників та різноманітні культурні заходи. Нині таких заходів поменшало.

Полтавський академічний обласний музично-драматичний театр імені М. В. Гоголя

Це один із головних театрів Полтави, названий на честь знаменитого письменника Миколи Гоголя.

Театр було відкрито у 1818 році і відтоді є важливим культурним центром міста. Він завжди пропонував різноманітні спектаклі, включаючи драму, оперу та балет.

цікаві місця Полтави

Цікаві факти: Микола Гоголь народився у Полтавській губернії, та його творчість тісно пов'язана із цим регіоном. Тому про нього часто згадують, наприклад, створюючи нові тематичні ресторани.

Літній сад «Петровський»

Історичний парк закладений на початку XIX століття. Попри його назву та давню історію, місце можна вважати по-справжньому унікальним.

Почнемо з історії, парк було створено з ініціативи князя Петра Румянцева-Задунайського. З того часу він кілька разів модернізувався та змінювався, але в ньому залишилися автентичні місця. Нині все ще можна знайти у парку старі та незвичайні стежки.

Парк славиться своїми старовинними деревами, доглянутими алеями та квітниками. Тут також є кілька пам'яток та фонтанів. В цілому парк підійде для відпочинку як місцевих жителів, так і туристів, які втомилися від шуму міста.

Цікаві факти: парк є популярним місцем для проведення культурних заходів та міських свят. Так точно було до війни, зараз таких заходів у рази менше, що й зрозуміло, розглядаючи нинішні реалії.

Читайте також: