Медведчуку і Козаку оголосили про підозру в зраді та розграбуванні держресурсів, - Венедіктова

Народним депутатам від фракції "Опозиційна платформа - За життя" Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку оголошено про підозру в державній зраді та розграбуванні національних ресурсів на території тимчасово окупованого Криму. Медведчук передав окупантам інформацію про кримське газове родовище "Глибоке", яке розташоване у виключній економічній зоні України.

Підозри Віктору Медведчуку і його соратнику Тарасу Козаку повідомлені про державну зраду і замах на заволодіння природними ресурсами, за статтями 111 і 348 Кримінального кодексу. Про це під час брифінгу у вівторок, 11 травня, повідомила Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова.

"Почнемо з розграбування національних ресурсів. У 2014 році РФ вчинила акт агресії проти України і незаконно анексувала Крим, в результаті чого наша країна втратила не тільки територію, а й запаси природних ресурсів, які, в тому числі, знаходяться у виключній економічній морській зоні України. На території міститься ресурсів на суму майже 2 трильйони гривень", - зазначила вона.

За словами Венедіктової, серед втрачених родовищ - "Глибоке", яке містило ресурсів на 38 мільярдів гривень, не враховуючи тих засобів, які Україна з 2002 року витратила на розвідувальні роботи. У 2015 році, на думку слідства, Медведчук і Козак передали Росії всю матеріальну і документальну базу цього родовища. Сам Медведчук нібито мав права на проведення робіт на цьому родовищі з 2012 року. Крім цього, під час брифінгу було продемонстровано кілька телефонних розмов. У них, за даними правоохоронців, Медведчук обговорював з представниками російського уряду перереєстрацію свого бізнесу в Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Андрія Антоненка відпустили з СІЗО під домашній арешт

Своєю чергою, глава СБУ Іван Баканов заявив, що перереєстрація бізнесу Медведчука проводилася з метою сплати податків в бюджет окупованого Криму. За його словами, Медведчук направляв президенту Росії Володимиру Путіну лист, щоб, по суті, сприяти окупації Криму. Він також зазначив, що Медведчук за допомогою заробітчан з України, які перебувають в РФ, нібито планував формувати мережу агентів для проведення підривної діяльності в Україні. Що стосується Тараса Козака, то він, за словами Баканова, в серпні 2020 року надав Росії секретну інформацію про українських військовослужбовців. Зараз Козак, знаходиться на території РФ і повертатися в Україну нібито не має наміру. Медведчук, за словами Баканова, знаходиться в Україні, але де саме - невідомо

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

231