Міністру інфраструктури висунули гучне звинувачення

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомило про підозру міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну.

Про це на своєму сайті повідомляє прес-служба НАБУ.

За даними слідства, Володимир Омелян, будучи службовою особою, яка з 2000 року по теперішній час перебуває на державній службі, в період з 1 січня 2000 року по 26 квітня 2018 отримав 2,17 млн ​​грн офіційного доходу. При цьому витрати, які вдалося встановити слідству, лише в період з 2008 року по 26 квітня 2015 склали щонайменше 3,45 млн грн.

Як з'ясували детективи НАБУ, в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури, Володимир Омелян придбав у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджена доказами і вартість яких значно перевищує його законні доходи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   Уряд звільнив голову Державної фіскальної служби

Зокрема, мова йде про новий позашляховик BMW X5 випуску 2015 року. Також немає документальних підтверджень законності походження готівки в сумі $ 90 тис. і 25 тис. євро. Загальна вартість таких активів становила 4,23 млн грн. Крім того, слідство встановило факти внесення міністром інфраструктури недостовірних відомостей у декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

Так, в електронній декларації 2015 року вартість незадекларованих міністром активів, які перебувають у власності або користуванні, а також витрат становила не менше 3 млн грн, в 2016 - понад 8 млн грн.

На сайті НАБУ наводиться інфографіка, в якій детально викладається суть пред'явлених підозр. А також говориться, що розслідуванням наведених фактів детективи НАБУ займаються з травня 2017 року.

Зараз вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Коментуючи заяву НАБУ, Омелян на своїй сторінці в Facebook зазначив, що підозра було вручено за "незаконне збагачення" десять років тому, а також за "користування або придбання" машини для брата і недекларування проживання в будинку протягом двох тижнів 2016 року.

"Мій висновок: якщо це найбільші "злочини", які змогли мені інкримінувати за час моєї роботи міністром, то мені не соромно дивитися в очі ні нашим громадянам, ні іноземним партнерам, ні керівництву країни. У той же час, хочу нагадати, що в УЗ щорічно зникає безслідно більше 15 млрд грн, як заходили "Раянейр", підписувався контракт з GE, проводилося днопоглиблення - не знає тільки ледачий. Але, на це часу немає, є інші важливі цілі ... Вітаю, вибори почалися ", - зазначив він.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

12