Нацвійськове кладовище отримало майже 1,5 млрд грн на будівництво
Стан будівництва Національного військового меморіального кладовища
Як повідомляє Главком: Будівництво Національного військового меморіального кладовища продовжується, зокрема за фінансування компаній Паритетбудінвест та консорціуму Білдінг ЮА. Компанія Паритетбудінвест отримала 750 мільйонів гривень одним платежем 19 грудня 2025 року. Консорціум Білдінг ЮА, у свою чергу, отримав 280 мільйонів гривень 26 грудня 2024 року. Загальна вартість договорів з цими двома компаніями становить майже 3 мільярди гривень.
Станом на липень 2026 року, консорціум Білдінг ЮА отримав 779 мільйонів гривень, що складає 44% від суми контракту, котрий становить 1,76 мільярда гривень. Компанія Паритетбудінвест на цю ж дату перерахувала 778 мільйонів гривень, що становить 64% від вартості договору в 1,21 мільярда гривень.
Проблеми на території кладовища
Проте, незважаючи на фінансування, на території кладовища зафіксовані проблеми, зокрема розмиви ґрунту, які виникли після сильних опадів. В результаті цього на площі кладовища утворилися провалля.
Також стало відомо, що компанія Автострада відкликала свою участь у тендерах на будівництво меморіального комплексу. Відомості про фінансування та проблеми на території кладовища були підтверджені Міністерством у справах ветеранів та зафіксовані в офіційних джерелах, таких як Spending.gov.ua. Ці питання потребують подальшого моніторингу та вирішення, аби забезпечити успішне завершення будівництва меморіалу.
Будівництво Національного військового меморіального кладовища є важливим проєктом, що має на меті вшанування пам'яті загиблих. Однак, виникаючі проблеми з інфраструктурою, такі як розмиви ґрунту, ставлять під загрозу терміни реалізації проєкту. Ситуація з відмовою компанії Автострада від участі у тендерах також може вплинути на конкуренцію та якість виконання робіт. Подальша увага з боку державних органів та суспільства є необхідною для ефективного вирішення цих викликів.
Читайте також

