Нафтогазу не вистачає на закупівлю 3 млрд кубометрів газу в опалювальний сезон

Загальний обсяг надпланових витрат НАК може скласти 123 млрд гривень. У самому Нафтогазі підрахували, що їм доведеться заплатити на 33,7 млрд гривень більше від ренти на газ власного видобутку.

"Адже середня митна ціна газу значно перевищує вартість, за якою НАК реалізовує його для потреб населення і теплокомуненерго. За трирічним договорами з останніми, компанія недоотримає 36,7 млрд гривень", - йдеться в повідомленні.

У компанії немає грошей на закупівлю 3 млрд кубометрів газу в опалювальний сезон

Для цього планують отримати від Оператора ГТС України 44,5 млрд гривень. За даними видання, цю угоду мав днями затвердити Кабмін, але в ній знайшли юридичні помилки і відклали ухвалення рішення.

У той же час, прем'єр-міністр Денис Шмигаль сьогодні у Верховній Раді заявив, що у Нафтогазу достатньо коштів для планової діяльності.

"З приводу НАК Нафтогаз, планова діяльність триває, коштів Нафтогазу для планової діяльності абсолютно достатньо. Дійсно, досить великі суми були спрямовані для забезпечення закачування газу в сховища, і це природний процес для цього часу", - сказав він.

Прем'єр додав, що зараз у ПСГ України 18,5 млрд кубометрів газу і країна готова до опалювального сезону.