НАТО ще більше посилить східний фланг, якщо війська РФ залишаться у Білорусі

НАТО розглядає можливість збільшення своєї військової присутності у країнах Балтії та Польщі, якщо Росія залишить свої війська у Білорусі після військових навчань.

Про це заявив у Вільнюсі голова Військового комітету Альянсу Роб Бауер.

Кілька днів тому Сполучені Штати направили 3000 військовослужбовців до Румунії та Польщі для заспокоєння союзників, у той час як Німеччина заявила, що розглядає можливість збільшення своєї військової присутності у Литві.

За словами Бауера, можливе подальше військове розгортання союзників.

«Якщо подивитися на нарощування сил, Росія може справді мати достатньо сил для серйозного вторгнення в Україну до кінця лютого», – сказав Бауер.

Останні розгортання на кордоні з Білоруссю включали польові шпиталі та інші допоміжні підрозділи, необхідні для підтримки військового наступу.

Якщо путінський режим справді розглядає вторгнення в Україну, то його військам буде потрібно набагато більше, ніж просто бойові сили.

На сьогоднішній день розвіддані підтверджують нарощування спецтехніки, мобільних шпиталів та пунктів переливання крові вздовж кордонів Росії з Україною та Білорусі з Україною. Це саме собою дуже тривожно.

За даними НАТО, цього місяця в Білорусі Росія матиме свої 30 тисяч військовослужбовців для спільних військових навчань, внаслідок чого загальна чисельність російських військових біля кордонів України перевищить 100 тисяч осіб.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

353