НБУ оштрафував банки на мільйони: які установи потрапили під санкції


У березні 2025 року Національний банк України вжив заходів впливу стосовно шести банків та трьох небанківських фінансових установ через виявлені порушення законодавства в сфері фінансового моніторингу та валютного регулювання. Про це йдеться у повідомленні пресслужби регулятора.
Найбільший штраф накладено на АТ "МІБ" у розмірі 20,5 мільйонів гривень за недостатнє виконання обов'язків стосовно перевірки клієнтів та недостатнє застосування ризик-орієнтованого підходу. АТ "Банк "Український капітал" отримав штраф у 20 мільйонів гривень за аналогічні порушення. Також серйозні санкції було застосовано до АБ "Південний", якому доведеться сплатити 7,5 мільйона гривень штрафу за недоліки у фінансовому моніторингу.
АТ "Правекс Банк" отримав штраф у 5 мільйонів гривень та письмове застереження за неправильну перевірку клієнтів та проблеми з внутрішніми документами з питань протидії відмиванню коштів.
АТ "Сенс Банк" оштрафовано на 4,1 мільйона гривень за порушення в сфері належної перевірки клієнтів.
Шостим банком, що потрапив під санкції, став АТ АКБ "Львів", якому доведеться сплатити 2,051 мільйона гривень штрафу та отримати письмове застереження.
"Ретельна перевірка клієнтів та ефективне застосування ризик-орієнтованого підходу є ключовими елементами протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму," - зазначили в НБУ.
Серед небанківських установ найсуворіші санкції застосовано до ПТ "Санлайт ессетс і компанія", яке оштрафовано на 51 тисячу гривень за систематичне неподання звітності з питань протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму у встановлені законодавством терміни. Ще дві небанківські установи - ПТ "Ломбард "Онікс Плюс" Черник і К" та ТОВ "ФК "Фінтек Меркурій" - отримали письмові застереження за аналогічні порушення.
Також нагадаємо: Нацбанк скасував ліміти на карткові перекази, але є нюанс із банками.
Читайте також





