Переваги та недоліки клінкерної цегли

Клінкерна цегла – це досить новий будівельний матеріал широкого використання, який має збільшені показники міцності. Але як будь-який матеріал він має дві характеризуючи сторони. Далі про них.

Для початку розглянемо позитивні якості клінкерної цегли.

Високі показники опору на стиск і вигин. За цим показником матеріал перевершує звичайну цеглину мінімум в два рази. Будівельники використовують клінкер для зведення навантажених головних архітектурних елементів.

Низьке поглинання вологи. За рахунок цієї характеристики клінкерну цеглу можна застосовувати в якості матеріалу для кладки цоколя, для зовнішніх конструкцій без необхідності захисту від атмосферних опадів.

Висока стійкість до механічних пошкоджень. Поверхня цегли не втрачає первинних властивостей весь період експлуатації. Облицювання не вимагає проведення доглядів, її не миють і не фарбують, поверхні не штукатурять.

Низька пористість. Крім водонепроникності, низька пористість перешкоджає появі на лицьовій поверхні мохів. Лицьова поверхня майже не має мікроскопічних тріщин, в них не накопичується пил та бруд.

Клінкерні фасади набагато легше і дешевше утримувати в первісному вигляді. Клінкерна цегла відрізняється високою декоративністю і експлуатаційними характеристиками.

Також клінкерна цегла  має і значні недоліки.

Висока питома вага. Низька пористість стає причиною збільшення маси. Як наслідок, під час роботи з клінкерною цеглою потрібно брати до уваги збільшення навантаження на фундаменти. Не всі старі будівлі можна облицьовувати таким матеріалом без попередньої підготовки, часто доводиться виконувати комплекс складних будівельних заходів по зміцненню фундаментів.

Низька паропроникність зводить до мінімуму ефективність природної вентиляції конструктивних елементів будівлі. Потрібно передбачати облаштування додаткових вентиляцій, що знижує показники енергоефективності будинків.

Клінкер не вбирає вологу. Це властивість значно впливає на технологію укладання. Якщо звичайна цегла швидко вбирає вологу з цементно-піщаного розчину, то клінкерна цегла таких властивостей не має. Як наслідок - розчин треба готувати за окремою технологією або під час кладки користуватися спеціальними дорогими сумішами.

Механічна міцність ускладнює процес кладки. Клінкерну цеглу складно різати, її майже неможливо рівно відламати за допомогою молотка муляра.

Висока ціна. Вартість клінкерної цегли в залежності від виробника і марки в 1,7-2,0 рази вище червоного. А якщо порівнювати клінкерну цеглу високої якості з додаванням мінеральних барвників, то різниця ще збільшується.

Отже, об'єктивні дані фізичних та експлуатаційних показників клінкерної цегли, опис не тільки його достоїнств, але і недоліків послужать вихідними даними під час вибору матеріалу для облицювання будівель різного призначення. Крім того, у вас з'являється можливість порівняти ціну з одержуваними перевагами.