Переваги та недоліки LED світильників

Зацікавленість світлодіодами зростає з кожним днем, притому це відбувається набагато швидше, ніж зростає область їх застосування. Створюється враження, що споживачі і виробники, покупці і продавці не зовсім розуміють тенденції в цій сфері. І лише сміливі рішення дизайнерів в повну силу використовують весь потенціал світлодіодів. Адже преимущества уличного LED освещения, дизайнерського оформлення квартири чи будинку завжди будуть у тренді і матимуть привабливий вигляд. Для того, щоб якомога повніше представити себе всю значимість такої розробки як світлодіоди, потрібно з'ясувати його недоліки і позитивні сторони. 

До переваг LED світильників відносять такі характеристики.

Термін використання. Вони здатні працювати до 100 000 годин.

Економне споживання енергії. Вони витрачають в середньому в 7 разів менше електрики, ніж лампа розжарювання, в 2 рази менше люмінесцентної і в 4 рази менше галогенною.

Параметри світловіддачі. Потужність світлового потоку в них становить 50-100 лм на 1 Вт.  

Екологічність. У складі LED-лампи відсутні токсичні компоненти.

Запас міцності конструкції. Лампи розжарювання і галогенні легко розбиваються при падінні з висоти до 1 м і легкому механічному впливі. А сильна вібрація призведе до того, що в них порвуться нитки розжарювання. Колби люмінесцентних лампи міцніші, але розбивати їх небажано через потенційну шкоду для здоров'я. Найміцніший корпус у LED-ламп, так як колба виготовлена ​​з пластику. 

Природне світло. Найближчий до нього спектр дають світлодіоди. Їх індекс передачі кольору становить 80-85 одиниць, в той час як у природного сонячного освітлення 100 одиниць.

Світлодіодні джерела світла не потребують регулярного технічного обслуговування і підходять для освітлення вологих і запилених приміщень та вулиць. На їх термін служби не впливає часте включення і відключення живлення. З моменту появи на ринку джерела світла на основі світлодіодів безперервно дешевшають, але до сих пір залишаються дорогими на тлі альтернативних рішень. Це їх головним і єдиним недоліком. Але якщо враховувати термін служби і зменшене споживання енергії, установка LED-освітлення буде краще з економічної точки зору.

 

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

6