Найпопулярніше зараз

Південна Корея платить бабусям за догляд за онуками: як це вплинуло на народжуваність

Південна Корея платить бабусям за догляд за онуками
В Південній Кореї активно підтримують бабусь, які допомагають своїм онукам, що позитивно впливає на родинні цінності та зростання народжуваності.

Фінансова допомога для бабусь і дідусів в Південній Кореї

Як повідомляє ХВИЛЯ: Південна Корея впровадила програми фінансової допомоги бабусям та дідусям, які доглядають за онуками, з метою боротьби з низькою народжуваністю та браком дитячих садків. Зокрема, острів Чеджу запустив цю програму з березня 2025 року, де родичі отримують близько 200 доларів на місяць за догляд за дітьми. Сеул реалізував аналогічну ініціативу у 2023 році, де сім'ї отримують 300000 вон (близько 204 доларів) на місяць. Умови програми в Сеулі передбачають, що догляд має становити не менше 40 годин на місяць, дитина повинна бути віком від 2 до 3 років, а дохід сім'ї не повинен перевищувати 150% від середнього по країні.

Згідно з лютневим опитуванням, 99,2% бабусь і дідусів висловили задоволеність програмою, а 99,5% рекомендували б її іншим. До кінця 2025 року програмою в Сеулі скористалися понад 5400 сімей. Серед додаткових вихователів:

  • 55% складають мами матерів,
  • 36% - мами батьків,
  • дідусі становлять менше 10% учасників.

Це свідчить про те, що більшість батьків не довіряє стороннім вихователям, оскільки майже половина батьків стикається з відсутністю екстреного догляду, а понад 45% визнали, що не справляються самостійно.

Зростання народжуваності в Південній Кореї

У 2025 році в Південній Кореї народилося 254500 дітей, що на 6,8% більше в порівнянні з попереднім роком. Це найбільший річний приріст з 2007 року, а коефіцієнт народжуваності зріс з 0,75 до 0,80. Середньомісячні витрати на дитину вперше перевищили 1 мільйон вон (близько 758 доларів). Діти потрапляють до дошкільних закладів у середньому в 19,8 місяця, тоді як у 2009 році цей показник становив 30 місяців.

Програма орієнтована на сім'ї з браком доступу до дитячих установ, зокрема на пари, де обоє працюють, неповні сім'ї або сім'ї з кількома дітьми. Паралельно запустили виплати батькам у декретній відпустці, послуги екстреного нагляду за дітьми та мережу міських дитячих ігрових просторів.

“Крім зниження фінансового навантаження, ця програма сприяє здоровому розвитку дітей - адже сімейна турбота дає їм емоційну стабільність” - зазначила експерт Ма Чхе Сук.

Запроваджені програми фінансової допомоги для бабусь і дідусів в Південній Кореї можуть мати значний вплив на зростання народжуваності в країні, враховуючи, що у 2025 році було зафіксовано найвищий приріст народжуваності з 2007 року. Це також підкреслює важливість сімейної підтримки в умовах сучасних викликів, таких як зростання витрат на виховання дітей і нестача доступу до дитячих садків. Таким чином, ініціативи уряду спрямовані не лише на фінансову підтримку, але й на покращення умов для виховання дітей у сімейному оточенні.

Читайте також

Реклама