Поради: Як правильно "стелити" паркет?

Мріючи про майбутнє житло ми представляємо його з безліччю милих серцю деталей: це і високі стелі, і красиві шпалери, і великі світлі вікна, і, звичайно ж, дерев'яна підлога. І якщо ви будуєте будинок або ремонтуєте квартиру власними руками, то зробити якісне покриття для підлоги завдання цілком здійсненне.

На допомогу вам прийде паркетна дошка. Сучасна паркетна дошка складається з трьох шарів: на нижній суцільний пласт фанери укладають поперечні дерев'яні планки і весь цей «листковий пиріг» накривається шпоном цінних порід дерева товщиною 4-6 мм. Під час складання всі три шари просочуються спеціальним клеєм для паркету, що забезпечує їх вологостійкість і ударостійкість. Зверху паркетна дошка покрита шістьма захисними шарами лаку або має масляно-воскове просочення, тому не потребує додаткової обробки.

Таким чином, паркетна дошка повністю готова до монтажу. Винайдене виробниками замкове з'єднання робить монтаж паркетної дошки максимально доступним у порівнянні з традиційним шпунтовим.

У спортивних і танцювальних залах паркетну дошку кладуть на дерев'яні лаги, що забезпечує покриття пружний ефект. А в просторих приміщеннях типу торгових центрів або виставкових залів застосовують клейовий метод укладання, який забезпечує високу надійність і міцність покриття, але для непрофесіонала цей спосіб трудомісткий.

Звичайно ж,  укладання паркетної дошки вимагає дотримання певних умов.

По-перше, необхідно ретельно підготувати для неї підставу. Якщо в приміщенні вже є  дерев'яна підлога, то її потрібно вирівняти, зміцнити розшатані та скрипучі ділянки. Бетонна основа також повинна бути рівною. Крім того, підлога повинна бути сухою і чистою, а в приміщенні потрібно усунути протяги і джерела вологості.

По-друге, на бетонну стяжку для гідроізоляції укладається поліетиленова плівка. Потім йде шар тепло- і звукоізоляції, як правило, це пінополістирол або спінений поліетилен. Якщо ви хочете отримати повністю екологічно чисту підлогу, то можна використовувати коркове покриття.

По-третє, паркетні дошки потрібно залишити в місці роботи на 48 годин для температурної адаптації. Це підвищить їх гнучкість.

Отже, ви впоралися - у вашому будинку з'явилася гарна, міцна дерев'яна підлога. Але за нею потрібно доглядати, дотримуючись певних правил. При прибиранні пилососом перевірте чи виставлена щіточка, а вологе прибирання проводьте добре віджатою ганчіркою - сильна волога такій підлозі протипоказана. І наклейте на ніжки меблів м'які накладки, щоб не подряпати покриття. При дотриманні цих правил паркетна дошка прослужить вам вірою і правдою багато-багато років.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

145