Поради: як правильно та коли треба обробляти фруктовий сад?

Часто можна спостерігати, як плоди на деревах починають спочатку гнити, а потім засихати. Боротися з цією хворобою можна розчином сечовини, починаючи з осені, а потім повторити ранньою весною. Зауважимо, що професійні та передові добрива та агрохімія восени запобігають захворюванню дерев у майбутньому році.

Ранньою весною обробку можна повторити ще до того, як розпустяться бруньки на гілках. Розчин повинен відповідати пропорціям: на 10 літрів води 500-600 грам сечовини. Оскільки це захворювання заразне і може зберігатися в опалому листі і плодах, на землі, і в зростаючій поруч траві, тому обприскувати потрібно не лише дерева, а й землю навколо. Розчин проціджують через потрійний шар марлі, щоб розпил вийшов дрібним і не забивав форсунку.

Осіннє обприскування краще провести з настанням холодів. Уже після перших заморозків, в кінці жовтня. Обприскування дерев восени сечовиною допомагає впоратися з багатьма інфекційними і грибковими хворобами. Пестицид їх повністю знищує, але для профілактики обприскування бажано повторити ранньою весною.

Обробляти потрібно всі фруктові дерева. До того ж, якщо дерево невисоке, молоде, його можна  повністю спокутувати в розчині сечовини, тоді навесні обробку можу не проводити. Якщо ж дерево доросле, високе, з великою розлогою кроною, то додаткове весняне обприскування проводиться в обов'язковому порядку.

Обприскування дерев сечовиною восени можна замінити обробкою бордоською рідиною. Це відмінно засіб, який абсолютно не шкідливий для навколишнього простору. Якщо ж ви маєте суб’єктивну думку, щодо використання пестицидів, то обробку завжди можна проводити народними методами: розчином гашеного вапна або колоїдної сірки.

Отже, як ви зрозуміли, обробка фруктового саду – це важливий і довготривалий процес, адже задля отримання гарного врожаю потрібно втратити чимало часу, грошей та сил. Лише від вас залежить, яким чином буде проводитися боротьба із шкідниками: застосування народних методів чи довіритесь перевіреним добривам. Головне наслідувати правилу: «Що занадто, то не здраво!».

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

156