Поради: Як правильно вибрати квартиру в новобудові?

З кожним роком сайти новобудов стають все красивіше, віртуальні тури по майбутнім новобудовам реалістичніше, а самі просунуті забудовники дають можливість «пройтися» по ще не існуючій квартирі в окулярах віртуальної реальності. Вже до старту продажів забудовник готує цілу пачку рендерів, які зображують проект в цілому, вхідні групи, місця загального користування та квартири з оздобленням і меблями. Словом, нам продають мрію, а не реальність.

Але спиратися лише на красиву картинку при виборі житла вкрай непродуктивно і навіть небезпечно: найчастіше в візуалізації використовуються довільні кольори і матеріали, реальність прикрашається.

Насправді експертиза будь-якого проекту визначає тільки характеристики матеріалів з конкретними прикладами. Тобто, якщо забудовнику знадобиться оптимізувати собівартість будівництва, то він може вибрати і більш дешевий матеріал. На початковому етапі мало хто із забудовників може чітко позначити перелік матеріалів, які буде застосовувати, наприклад, в обробці. Все ж форс-мажорних ситуацій уникнути складно. Так, модель плитки можуть зняти з виробництва і доведеться підбирати аналог. Але бувають історії і гірше.

Як правило покупець починає підбирати квартиру, спираючись на її розташування і бюджет покупки. Ось наприклад, почати вибір варто на сайті intergal-bud.com.ua/ua/projects/filter/town-is-lviv . На сайті представлені на вибір різні варіанти новобудов, з яких можна вибрати той варіант, який, навіть самому вибагливому покупцю буде до вподоби. Далі, як правило, аналізуються якості об'єкта: метраж, наявність власної території, благоустрій, внутрішню інфраструктуру проекту. Але в нинішній ситуації на ринку нерухомості найважливішою є інформація про забудовника, наявність всієї дозвільної документації та проектна декларація, яка дасть детальне і об'єктивне уявлення про проект. І саме це потрібно шукати на сайті компанії забудовників.

Якщо ви купуєте квартиру в новобудові через агентство, то отримуєте всі необхідні послуги: вам підбирають і показують об'єкт, за вас заповнюють і подають заяви на іпотеку відразу в кілька банків, все відбувається швидше, ніж ви самі проходили всі етапи угоди. Але існують і мінуси: агентства зазвичай працюють за додаткову плату,  деякі з них нав'язують послуги і, наприклад, реєстрація права власності на квартиру обійдеться дорожче, ніж ви будете робити її самі.

Отже, якщо ж ви вирішили придбати кватиру в новобудові перед остаточним заповненням документів остаточно впевніться у документах та проектах, зважте усі ризики, проконсультуйтеся у фахівців з даної галузі.