Практичні поради щодо вибору навісів

Облаштування приватного будинку завжди вимагає додаткових матеріальних витрат (це ми ще не говоримо про витрачений час на виконання будь-якої роботи). Гарний господар завжди продумує всі елементи дизайну наперед, а найперше що бачать усі гості, прийшовши на гостину, це двері. Вони зустрічають і проводжають усіх. Над гарними дверима  зазвичай є якісний навіс чи козирок. Про це ми і поговоримо у статті.

Різноманіття форм, розмірів і матеріалів, з яких виготовлені козирки, дійсно величезна. Вони бувають різної форми, розмірів, виготовлені з різних матеріалів, дорожчі, дешевші, легші, важчі. Переглянути усі можливі варіанти можна в галерея тут.

Так ось, за своєю формою навіси бувають:

 • купольними або сферичними.

Плюси цього виду - менша площа поверхні в порівнянні з козирками, що мають у своїй будові кути, і, відповідно, економія на матеріалах. А ще - краща обтікання повітрям, що актуально на територіях, які піддаються впливу сильних вітрів.

 • арочними та полуарочними.

Їх переваги - природнє відведення води і висока стійкість до навантажень (важливо при випаданні великої кількості снігу). Додатковий плюс полуарочного типу козирка полягає в низьких витратах на матеріал.

 • односхилі та двосхилі

 Відрізняються простотою монтажу і стоком води тільки з одного боку. Мають велику ступінь міцності, ніж односхилі конструкції і чудово гармонують з дахами такого ж типу.

 • плоскі та увігнуті.

 В основному, призначені для вирощування квітів. Також добре підходять в тих випадках, коли матеріалом навісу виступає скло. Незвичайна конструкція увігнутих навісів служить родзинкою екстер'єру, а тип поверхні забезпечує безперешкодне сходження снігу.

Матеріал для виготовлення козирка підбирається з урахуванням його гармонійного поєднання з загальним ансамблем елементів будови, погодних умов даного регіону, а також бюджету конструкції.

Серед найпоширеніших типів  матеріалів є:

 • дерево. Екологічно чистий вид, легко піддається різанню, що дозволяє створити з нього шедевральний витвір. Простий в монтажі та експлуатації.
 • метал. Оцинковане залізо має досить легку вагу і красиво виглядає на купольних і аркових козирках. Однак його недолік - гучність під час випадання опадів.
 • профнастил. Йому властива висока пожежна безпека і легкість установки.
 • скло. Має хороші декоративні властивості, чудово відштовхує вологу, надає приміщенню легкості.
 • полікарбонат. Різноманітність забарвлень, можливість згинати лист, легка вага конструкції і хороша сполучуваність з багатьма іншими матеріалами роблять такий тип навісу універсальним.
 • металочерепиця. Найбільш доречна, якщо дах будівлі також виконана з цього матеріалу.
 • бетонні будови. Являють собою капітальну прибудову до будинку, оснащену колонами.
 • тканинні навіси. Є сезонними конструкціями, що відрізняються дешевизною і простотою установки.

Отже, облаштовуючи власну веранду чи прикрашаючи двері навісом врахуйте всі можливі варіанти для оздоблення та оберіть найвигідніший для вас і вашого будинку.