Свята липень: календар православних свят у липні

Свята липень: календар православних свят у липні

Щомісяця в Україні святкуються особливі дні, деякі з них належать до православних свят. Також цього року в Україні змінюються церковні свята липень та інші місяці, це пов'язано зі зміною стилів, за якими й обчислюють божественні свята у липні.

Розглядаючи липень православні свята, можна звернути увагу на інші (наприклад, народні) урочистості. 

На липень церковні свята: народні та релігійні свята у липні

Загалом влітку запам'яталися багато свят. Є готельний календар на народні та окремий на православний (церковні) особливі дні. Кожен із них заслуговує на увагу. 

У липні 2024 року в Україні відзначатимуться кілька свят та пам'ятних днів:

 1. 7 липня – Іван Купала. Це одне з найпопулярніших народних свят, присвячене сонцю, природі та родючості. Цього дня традиційно розпалюють багаття, через які стрибають, плетуть вінки та шукають квітучу папороть.

 2. 12 липня – День святих апостолів Петра та Павла. Цього дня православні християни вшановують апостолів Петра і Павла, які зробили значний внесок у поширення християнства.

 3. 20 липня – День пророка Іллі. Свято пов'язане з шануванням пророка Іллі.

 4. 28 липня – День хрещення Київської Русі – України. Цей день присвячений хрещенню Русі князем Володимиром 988 року, що ознаменувало початок християнізації східних слов'ян.

Окрім цих свят, у липні також є міжнародні та професійні дні.

Православні свята у липні 2024 року

церковні свята липень

У липні 2024 року в Україні за новим церковним календарем відзначатимуться наступні значущі церковні свята:

 1. 7 липня – Свято Матері Божої невпинної допомоги. Це свято присвячене Матері Божій, яка вважається помічницею та заступницею вірян у різних життєвих ситуаціях.

 2. 15 липня – День святого рівноапостольного князя Володимира Великого. Святий князь Володимир є ключовою фігурою в історії християнства на Русі, оскільки саме він хрестив Київську Русь у 988 році, привнісши православ'я у ці землі.

 3. 25 липня – Успіння святої Анни. Це свято відзначає Успіння (кончину) святої Анни, матері Пресвятої Богородиці. Вона шанується як приклад благочестя та материнства.

Ці свята є частиною нового церковного календаря, який використовуватиметься з 2024 року.

Свято Матері Божої невпинної допомоги

Свято Матері Божої невпинної допомоги присвячене вшануванню однієї з ікон Пресвятої Богородиці, яка відома під цією назвою. Ця ікона зображує Богородицю з немовлям Ісусом, і їй приписують безліч чудес та зцілень. Ікона є символом допомоги та заступництва Божої Матері для всіх вірян, які звертаються до неї з молитвами про допомогу та захист.

Символіка ікони:

 1. Богородицю зображено з немовлям Ісусом, яке тримається за її руку, символізуючи її материнську турботу та захист.

 2. Архангели Михайло і Гавриїл розташовані по обидва боки від Богородиці, тримаючи в руках символи Христових пристрастей.

 3. Погляд Марії спрямований на вірян, що символізує її готовність допомогти кожному, хто до неї звертається.

Свято Матері Божої невпинної допомоги наголошує на важливості молитви та віри в заступництво Богородиці. Віряни приходять до цієї ікони з проханнями про допомогу у важких ситуаціях, зціленні від хвороб, захисті від бід та нещасть. Богородиця вважається заступницею та помічницею у різних життєвих випробуваннях, і її шанування приносить втіху та надію багатьом людям.

Це свято також нагадує про важливість материнської любові та турботи, які уособлює Пресвята Богородиця. Вона є прикладом ідеальної матері, яка завжди готова допомогти своїм дітям.

День святого рівноапостольного князя Володимира Великого 

Він святкується 15 липня та є важливим релігійним та історичним святом в Україні та інших країнах, де шанують православ'я. Цей день присвячений пам'яті великого князя Володимира Святославича, який хрестивши Київську Русь у 988 році, започаткував поширення християнства на цих землях.

божественні свята в липні

Значення свята:

 1. Духовне значення. Князь Володимир шанується як рівноапостольний святий за свої зусилля щодо поширення християнства та становлення християнських цінностей у Київській Русі. Його діяння сприймаються як апостольська місія, що сприяє духовному відродженню та просвіті народу.

 2. Культурне значення. Хрещення Русі стало поворотним моментом історія східнослов'янських народів, відкрило нові горизонти для культурного і розвитку. Святкування дня князя Володимира наголошує на важливості історичної спадкоємності та культурної спадщини.

 3. День святого Володимира також є державним святом в Україні, яке наголошує на його значущості для національної ідентичності та духовного життя.

День святого рівноапостольного князя Володимира Великого – це не лише релігійне свято, а й день пам'яті про великого реформатора, який змінив хід історії Київської Русі. Його внесок у поширення християнства та зміцнення держави залишив глибокий слід в історії та культурі України.

Читайте також: