Росія перетворила окупований Крим на ракетний майданчик для "Іскандерів"


Російська Федерація активно використовує тимчасово окупований Крим як плацдарм для запуску ракет "Іскандер-М", повідомив речник ВМСУ Дмитро Плетенчук.
За його словами, росіяни використовують Крим для скорочення відстані та часу політів ракет. Таким чином, вони намагаються зменшити час реакції, використовуючи короткі відстані від півострова", - відзначив він.
"Балістику і ТРК вони переміщують і переховують по Криму, і відслідкувати їхнє розміщення й місця запусків доволі складно, бо це мобільна платформа. І на жаль, поки ця територія не буде звільнена, то вона для цього і буде використовуватися", - додав Плетенчук.
Окрім цього, ворог із території Криму періодично запускає ракети "Онікс". "Там досі знаходяться протикорабельні комплекси "Бастіон" з ракетами "Онікс", які раніше часто використовували проти України. І цього року був зафіксований один такий випадок", - підкреслив Плетенчук.
Представник ВМС також зазначив, що російська тактична авіація почувається безпечно на півострові: "З аеродромів у Криму періодично використовується тактична авіація для завдання ударів. У повітряному просторі над акваторією Чорного моря вони почувають себе доволі безпечно. Якщо їхня розвідувальна авіація та дрони підлітають до нашого берега, ми їх знищуємо".
Аналіз:
За словами речника ВМСУ, Російська Федерація активно використовує військово-стратегічний плацдарм в Криму для запуску ракет "Іскандер-М". Це свідчить про продовження російської агресії проти України та незаконної окупації Криму. Тактика росіян полягає в тому, що вони намагаються мінімізувати відстань та час політів ракет, використовуючи короткі відстані від півострова. Це дозволяє їм зменшити час реакції та зробити свої удари більш ефективними.
Крім того, росіяни також періодично запускають ракети "Онікс" з Криму, що є загрозою для України. Рішучі заходи повинні бути вжиті для забезпечення безпеки та захисту країни від цих атак з боку окупантів. Україна повинна продовжувати спільні навчання з партнерами, зокрема, НАТО, щоб підвищити свої оборонні можливості та демонструвати готовність захищати свою територію.
Читайте також




