Самое популярное сейчас

Олексій Кущ: геополітична карта світу до середини століття

Экономист Кущ: мировой порядок 2050
Мировая политическая арена: изменения и тенденции до 2050 года.

Нова глобальна архітектура: погляд економіста на період до 2050 року

Как сообщает ХВИЛЯ: У своєму виступі у політолога Юрія Романенка економіст Олексій Кущ поділився прогнозом щодо майбутнього світового порядку. На його думку, з 2020 року розпочався масштабний історичний цикл, який завершиться лише до 2050 року. Експерт характеризує цю епоху як перехід до неполярної моделі світ-системи, що є закономірним етапом після завершення періоду американської гегемонії, що настала після розпаду СРСР.

За словами Куща, до середини століття Китай має намір перетворитися на технологічну наддержаву, що неминуче змінить баланс сил. Паралельно західні країни мають реалізувати плани щодо так званого «зеленого переходу». Подібні процеси потребують гнучкості від усіх учасників міжнародних відносин, оскільки традиційні моделі безпеки втрачають актуальність. Для Росії та країн СНД ці глобальні зрушення також несуть як виклики, так і нові можливості.

Економіст застерігає від надто буквального тлумачення термінів:

«Зазначені дати слід розглядати не як точний календар, а як орієнтири, що окреслюють загальну концепцію розвитку»

. Таким чином, конкретна хронологія змін у глобальній архітектурі безпеки залишається умовною і залежить від безлічі мінливих факторів.

Майбутнє міжнародної співпраці в умовах трансформації

Прогнозовані зміни, такі як посилення ролі Китаю та екологічна трансформація Заходу, формують новий контекст для глобальної взаємодії. Аналіз цих тенденцій стає критично важливим для передбачення майбутніх геополітичних конфліктів і форм співпраці. Адаптація до нових реалій вимагатиме від держав переосмислення своїх стратегій у сфері безпеки та економіки.

Отже, розуміння цих процесів є ключем до оцінки ризиків та перспектив, з якими зіткнеться світова спільнота в найближчі десятиліття.

Читайте также

Реклама