Росія обходить санкції: головний нафтовий порт працює наповну

Російський нафтовий порт працює повним ходом
Процветание нефтяного хаба в условиях ограничений: активная деятельность порта продолжается.

Нафтові перевізники та трейдери знову підкорили обмеження від США та продовжують експортувати сиру нафту з російського терміналу. У період з 30 січня по 16 лютого жоден з 16 танкерів, що завантажували нафту ESPO з порту Козьміно, не знаходився у санкційному списку США. Половина з них вперше перевозить місцевий сорт ESPO. Це свідчить про те, що нові обмеження не завадили руху барелів.

Основним приводом для уваги нафтових трейдерів є питання можливого послаблення санкцій на Росію, як результат прямих переговорів між США та Росією в Саудівській Аравії щодо ситуації в Україні. Судячи з того, як продовжують надходити судна з Ірану після поновлених загроз, санкції також не зашкодили поставкам з цієї країни.

Багато з танкерів, що завантажують нафту ESPO, плавають під 'зручними прапорами', такими як Панама, Острови Кука, Сьєрра-Леоне та Джибуті. Більшість суден направляються до Китаю, зокрема до портів Дунін, Хуйчжоу та Дунцзякоу. Більшість з них належать компаніям з Шанхаю, Гонконгу та Сейшельських островів.

Фрахтові ставки на маршруті з Козьміно до Азії сильно зросли після нових санкцій, але потім знизились. Наразі ціна становить близько 5 мільйонів доларів за рейс до Китаю тривалістю 3-5 днів. Таке зростання з 1,5 мільйона доларів досягло свого піку 10 січня.

Читайте также

Реклама