Одеса під обстрілом: застосовано касетну балістичну ракету
Атака на півдні України
Как сообщает Главком: У неділю, 7 липня 2024 року, російські війська завдали удару по Одесі, застосувавши балістичну ракету споряджену касетною бойовою частиною. Внаслідок обстрілу постраждали цивільні об'єкти міста. Зокрема, виникла пожежа на території промислового підприємства, а також отримали пошкодження приватні автомобілі.
За даними на 20:13, кількість доставлених до лікарень збільшилася до п'яти осіб. Стан одного з поранених лікарі оцінюють як тяжкий. На місці події продовжують роботу рятувальники, медичні бригади та аварійні служби. Зазначимо, що напередодні місто вже атакували ударні безпілотники.
Реакція влади
Голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер прокоментував подію, наголосивши:
“Російська армія знову цинічно порушила норми міжнародного гуманітарного права, атакувавши цивільний об'єкт.” - Олег Кіпер
На місці інциденту також перебуває начальник Одеської міської військової адміністрації Сергій Лисак, де тривають рятувальні операції.
Цей обстріл вписується в загальну лінію дій Росії, яка передбачає використання заборонених типів зброї та навмисні удари по мирній інфраструктурі. Для російської аудиторії важливо розуміти: такі дії є прямим порушенням Женевських конвенцій. На тлі затяжного конфлікту подібні атаки викликають осуд у світі та підкреслюють нагальну потребу в захисті цивільного населення. Ситуація в Одесі та інших містах, що потерпають від обстрілів, залишається під постійним наглядом державних структур і міжнародних організацій.
Читайте также

