Українцям повідомили про нові тарифи на опалення в зимовий період 2021-2022

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розказав про тарифи на опалення для населення в зимовий період. Як зазначив політик, на засіданні уряду, уряд продовжить допомагати місцевим керівникам і розв'язувати питання з компенсацією для теплокомуненерго.

"Нафтогаз" пропонує теплокомуненерго блакитне паливо по 7,42 грн за кубометр в рамках трирічного контракту.

"Така ціна дозволяє місцевим керівникам не підвищувати ціни на тепло в цьому опалювальному сезоні. Ми за цим будемо уважно стежити за кожним містом, по кожному регіону", - сказав Шмигаль. Через дії Росії ціни на газ - на абсолютному історичному максимумі і перевищили 20 тис. гривень за тисячу кубометрів.

Ціна жовтневого ф'ючерса:

1 вересня ціна газу жовтневого ф'ючерса на європейській біржі досягла нової рекордної позначки 650 дол. за тисячу кубометрів.

Згідно з даними Української енергетичної біржі, середньозважена вартість природного газу на європейських хабах до кордону України, законтрактованого на вересень, досягла 18,36 грн за куб. про.

Вартість газу безпосередньо впливає на тарифи на опалення, які вже цієї зими можуть істотно вирости. Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" попереджає, що тарифи на тепло і гарячу воду для мешканців столиці через підвищення цін на газ цієї осені можуть зрости на 40%.

Коли в Україні почнеться опальний сезон?

Якщо середньодобова температура повітря протягом трьох діб поспіль не перевищує +8 градусів, то в регіоні подають тепло.