Саратовський НПЗ зупинив роботу після атаки дронів
Зупинка Саратовського НПЗ
Як повідомляє Главком: Саратовський нафтопереробний завод компанії Роснефть зупинив переробку нафти після атаки безпілотників, що сталася 8 липня. В результаті інциденту була зупинена єдина установка первинної переробки нафти АВТ-6, потужність якої становить 20 тисяч тонн на добу. Ремонт обладнання може тривати від одного до двох тижнів.
Виробничі показники та наслідки
Зазначений завод має загальну потужність 7 мільйонів тонн нафти на рік. Після атаки завод також припинив продаж нафтопродуктів на Санкт-Петербурзькій міжнародній товарно-сировинній біржі. У 2024 році Саратовський НПЗ вже переробив 5,8 мільйонів тонн нафти, з яких було вироблено:
- 1,2 мільйона тонн бензину
- 1,9 мільйона тонн дизельного пального
- 1 мільйон тонн мазуту
Ця атака стала другою на підприємство у 2024 році. Наприкінці травня завод вже зупиняв роботу після удару безпілотників, але відновив виробництво у другій половині червня. Варто зазначити, що Саратовський НПЗ став третім російським НПЗ, який зупинив роботу в липні, після атак на Омський НПЗ, який є найбільшим у Росії, та НПЗ Нижегороднефтеоргсинтез компанії Лукойл, що займає четверте місце за потужністю.
Зупинка роботи Саратовського НПЗ підкреслює зростаючий ризик для російських нафтопереробних підприємств в умовах військових конфліктів.
Атаки на критичну інфраструктуру можуть мати серйозні наслідки для стабільності нафтопостачання в регіоні та вплинути на світові ціни на нафту. Відновлення роботи заводу залежатиме від швидкості ремонту та можливості захисту від подібних атак у майбутньому.
Ця подія стала черговим свідченням нестабільності у сфері нафтопереробки в Росії. Водночас, вибухи на НПЗ Роснефті в Саратові, які сталися нещодавно, призвели до масштабної пожежі, що підкреслює загрози, які постають перед підприємствами в умовах військових дій. Це викликає занепокоєння щодо безпеки нафтопостачання та можливих наслідків для ринку.
Читайте також

