Що потрібно знати про кредити під заставу нерухомості

Нерухомість є, мабуть, самим ліквідним видом майна, яке із великим задоволенням  беруть в заставу майже  всі комерційні банки та фінансові компанії такі, як https://avan-cunsult.ru/kredit-pod-zalog/. Незважаючи на потрясіння і кризи, «нерухомість завжди в ціні», а ціна ця з кожним роком збільшується. Тому люди все частіше і частіше закладають нерухомість, щоб отримати гроші для вирішення своїх проблем. Які види позик існують в сегменті кредитування під заставу нерухомих об'єктів і про що слід пам'ятати, віддаючи квартиру банку?

Комерційні банки та фінансові компанії  видають гроші під заставу нерухомості за трьома видами кредитів: іпотечному, споживчому і для бізнесу.

Першим по популярності є іпотечний кредит. Мільйони сімей в даний час намагаються поліпшити житлові умови або хоча б отримати дах над головою. Що таке іпотека? Говорячи зрозумілою мовою, це кредит під заставу житлового приміщення: будинку чи квартири.

Розрізняють два види іпотеки. Перший - кредит під заставу нерухомості, що купується. У цьому випадку банк вимагає від позичальника первинний внесок. Розмір якого розраховується у відсотках від вартості об'єкта, що купується, і зазвичай становить від 10% до 30%. Тут все залежить від банку, його програми кредитування, а також індивідуальних умов угоди: підсумкової ціни кредиту, терміну виплати, ліквідності застави, можливості позичальника надати довідку про доходи тощо.

Другий варіант іпотеки - це позика на покупку будинку або квартири під заставу вже наявної нерухомості. Ним користуються сім'ї, які не хочуть робити початковий внесок і вважають за краще отримати разом всю суму. Зазвичай в цьому випадку вартість застави набагато перебільшує розмір кредиту.

Наступний вид кредиту під заставу нерухомості - споживчий.

У житті доводиться платити і в горі і в радості. Весілля, похорони, навчання в інституті, дороге лікування - все вимагає грошей. Але, маючи на руках лише довідку про доходи з місця роботи, середньостатистичному громадянину важко отримати в кредит потрібну йому суму. Тому споживча позика під заставу нерухомості стійко займає друге місце після іпотеки за популярністю серед населення. Однак завжди необхідно пам'ятати: відсотки по «потребу» вище, ніж по іпотеці, а термін користування грошима - коротше. Об'єктом застави може бути будь-яке ліквідне приміщення, навіть нежитлове.

Кредит під заставу нерухомості для бізнесу.

Юридичні особи та підприємці майже завжди потребують вільних коштів  для покриття поточних витрат, сплати податків, розрахунків з постачальниками або для розширення бізнесу. І щоб не вилучати гроші з обігу, підприємці беруть кредити або, що набагато частіше, відкривають в банку кредитну лінію, надаючи в заставу об'єкти житлової та нежитлової нерухомості. До мінусів такої угоди можна віднести той факт, що тепер діяльність підприємця залежить від банку, який повністю в курсі всіх справ у фірмі.

Отже, обираючи варіант для отримання коштів під заставу нерухомого майна, зважте усі умови та пропозиції, проконсультуйтеся у досвідченого фахівця чи фірми та оберіть найбільш вдалий варіант саме для вашої ситуації.