Що таке вакуумна система та для чого потрібні вакуумні насоси?

При проектуванні або експлуатації вакуумної системи важливо зрозуміти функцію вакуумних насосів. Ми розглянемо найпоширеніші типи вакуумних насосів, їх принципи роботи. Много видів та типів вакуумних насосів можна придбати у спеціалізованих магазинах чи у їх представників.

Отже, категорії насосів (за робочим тиском). Вакуумні насоси класифікуються за діапазоном робочого тиску, як: первинні насоси, бустерні насоси вторинні насоси.

У межах кожного діапазону тиску є кілька різних типів насосів, кожен з яких використовує різну технологію, і кожен має деякі унікальні переваги щодо потужності тиску, витрати, витрат та технічного обслуговування.

Незалежно від їх конструкції, основний принцип роботи однаковий. Вакуумний насос функціонує, видаляючи молекули повітря та інших газів з вакуумної камери (або з випускного баку більш високого вакуумного насоса, якщо з'єднаний послідовно). Поки тиск у камері знижується, видалення додаткових молекул стає експоненціально складніше. Як результат, промислова вакуумна система повинна бути спроможна працювати над порцією надзвичайно великого діапазону тиску, як правило, коливаючись від 1 до 10-6 Торр тиску. У наукових дослідженнях та наукових програмах це значення поширюється на 10-9 Торр або менше. Для цього в типовій системі використовуються кілька різних стилів насосів, кожен з яких охоплює частину діапазону тиску і працює періодично.

 

Вакуумні системи розміщують у такій широкій групі діапазонів тиску:

Грубий / низький вакуум:> Атмосфера до 1 Торр

Середній вакуум: від 1 Torr до 10-3 Torr

Високий вакуум: від 10-3 тор до 10-7 тор

Ультрависокий вакуум: від 10-7 Тор до 10-11 Торр

Екстремальний високий вакуум:<10-11 Тор

 

Потім різні типи насосів для цих діапазонів вакууму можна розділити на наступні:

Первинні насоси (резервні): Грубі та низькі вакуумні тиски.

Бустерні насоси: нерівномірний і низький діапазон тиску вакууму

Вторинні (високі вакуумні) насоси: високий, дуже високий і надвисокий діапазон вакуумного тиску.

 

Отже, тут коротко описано різні типи вакуумних насосів, але для більш повного розуміння переваг та обмежень кожної технології потрібне більш детальне обговорення кожного з них з професіоналом.

Вакуумні насоси володіють найважливішим набором компонентів, що поставляються у вакуумних печах. Процеси, які вони запускають, і якість, яку вони досягають, є функцією того, як ці системи працюють.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

130