Сили оборони України вразили НПЗ у РФ та ЗРК «Оса» в Донецьку
Операція Сил оборони України 21-22 травня 2026 року
Як повідомляє Главком: 21-22 травня 2026 року Сили оборони України завдали ударів по об'єктах російських окупантів. У ході операції було уражено зенітний ракетний комплекс «Оса» у місті Донецьк, а також кілька командно-спостережних пунктів та інших військових об'єктів. Зокрема, удари були завдані по пунктам управління у Новопетриківці на Донеччині і Тьоткіному в Курській області Російської Федерації.
Крім того, уражено пункт управління підрозділу в районі Воскресенки Дніпропетровської області, а також вузол зв'язку у Верхньому Токмаку Другому Запорізької області. Удари також торкнулися пунктів управління безпілотних літальних апаратів у Селидовому, Малинівці та Веселому на Донеччині. Важливим результатом операції стало ураження складу боєприпасів у Великій Новосілці, а також складів матеріально-технічних засобів у Донецьку та Ровеньках.
Вплив на бойові дії
Окрім цього, зафіксовані удари по зосередженню живої сили противника у Селидовому, Українці, Покровську на Донеччині, а також у Малинівці Запорізької області та Троєбортному в Брянській області Росії. Ударна операція також охопила переправи через річки Оскіл у районі Голубівки та Бахмутовка у районі Сіверська. Раніше була уражена установка первинної переробки нафти АВТ-6 на НПЗ «Нижньогороднафтооргсинтез» у районі Кстово Нижньогородської області РФ.
Ця операція демонструє активізацію дій українських сил у боротьбі з російськими окупантами, спрямовану на знищення критичної інфраструктури противника. Ураження військових об'єктів, складів боєприпасів та пунктів управління свідчить про зосередження зусиль на зменшенні бойового потенціалу ворога. Такі дії можуть суттєво вплинути на хід бойових дій у регіоні, особливо в умовах тривалої конфліктної ситуації.
Водночас, удари по стратегічних об'єктах противника в інших регіонах свідчать про зростаючу активність українських сил. Це підтверджує цілеспрямовану кампанію, спрямовану на знищення військових ресурсів та інфраструктури ворога, що може суттєво вплинути на перебіг конфлікту на фронті.
Читайте також

