Найпопулярніше зараз

Сили оборони завдали масованих ударів по арсеналам та заводам РФ: уражені об'єкти у Волгоградській та Тамбовській областях

Уражені об'єкти у Волгоградській та Тамбовській областях
Сили оборони реалізували потужні атаки на військові склади та промислові підприємства Росії: пошкоджені локації у Волгоградській та Тамбовській областях.

Удари по об'єктах у Росії та на тимчасово окупованих територіях

Як повідомляє Главком: У ніч на 12 лютого Сили оборони України завдали ударів по об'єктах у Росії та на тимчасово окупованих територіях. У результаті були уражені:

  • арсенал у Волгоградській області
  • завод у Тамбовській області
  • склади боєприпасів у Запорізькій області
  • нафтопереробні заводи у Волгоградській області та Республіці Комі

Зокрема, в районі селища Котлубань, Волгоградська область, було уражено арсенал комплексного зберігання ракет, боєприпасів та вибухових речовин Головного ракетно-артилерійського управління Міноборони РФ. Удари були здійснені за допомогою українських далекобійних ракет FP-5 Фламінго. За інформацією Генерального штабу ЗСУ, зафіксовано потужні вибухи на території об'єкта з подальшою вторинною детонацією. Масштаби збитків наразі уточнюються.

Водночас у місті Мічурінськ, Тамбовська область, було завдано удару по підприємству Мічуринський завод Прогрес, яке спеціалізується на виробництві високотехнологічного обладнання для авіаційних і ракетних систем. Внаслідок атаки виникла пожежа на об'єкті.

Подальші наслідки атак

Крім того, у районі населеного пункту Терпіння та поблизу Розівки, Запорізька область, були уражені склади боєприпасів. Ці удари відбулися 11 лютого. Також під час масованих атак постраждали нафтопереробні заводи, зокрема Волгоградський нафтопереробний завод, де було пошкоджено установку первинної переробки нафти ЕЛОУ-АВТ-1 та інфраструктурні об'єкти. Інший нафтопереробний завод Лукойл-Ухтанефтепереработка, розташований у місті Ухта, Республіка Комі, також зазнав ударів. Відстань до України в цьому випадку перевищує 2000 км.

За прогнозами, доходи Росії від експорту енергоресурсів у 2026 році можуть скоротитися до 22% усіх надходжень до федерального бюджету, що є значним зниженням у порівнянні з попереднім показником, який становив 40-50%.

Ці удари свідчать про ескалацію конфлікту та намагання України знищити стратегічні військові та економічні об'єкти супротивника.

Підрив економічної бази Росії, зокрема сектору енергетики, може мати довгострокові наслідки для фінансової стабільності країни. Зниження доходів від експорту енергоресурсів вказує на те, що Росія може зіткнутися з серйозними фінансовими труднощами в майбутньому, що може вплинути на її військові можливості та здатність продовжувати конфлікт. Таким чином, ситуація залишається напруженою, і подальші кроки обох сторін можуть визначити розвиток подій у регіоні.

Читайте також

Реклама