Сіті-фермер та менеджер аватара - професії майбутнього в Україні

 

В епоху інноваційних технологій з'являються усе нові професії, та через 10 років найбільший попит матимуть, за прогнозами, не звичайні менеджери та бухгалтери. Навпаки, листоношам, кондукторам, операторам, касирам та іншому обслуговуючому персоналу вже пора поміркувати про зміну кваліфікації.

Як кажуть експерти, вже після 2020 року близько десятка професій втратять актуальність. Йдеться про ту роботу, яку можуть виконувати програми. Спеціальне запрограмоване обладнання зможе перевіряти квитки у пасажирів, обслуговувати людей на касах у супермаркетах тощо.

Уже у найближчі п'ять років у світі з'являться і зовсім нові професії, так як оператори аватарів (так, схожих до тих, що у фільмі, помічників людей) та безпілотників, автори віртуальної реальності. Також актуальності набуде професія фермера-агропоніка чи сіті-фермера, котрий займається вирощуванням овочів та фруктів на високих будівлях, професії наномедика і молекулярного дієтолога.

Втім, у кількарічній перспективі це все стосується високорозвинених країн. Україні треба буде дещо більше часу, резюмують експерти.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

17