Скільки коштує в середньому чашка кави в містах України?

У 2016 році експерти-аналітики по автоматизації кафе і ресторанів проводили дослідження вартості чашки кави і з'ясували, що еспресо коштував від 14 до 30 гривень, а капучино від 17 до 36 гривень. За підсумками дослідження в 2017 році з'ясувалося, що ці ж позиції подорожчали за рік приблизно на 4-5 гривень.

Ціни на каву в кав'ярнях і ресторанах України продовжують поступово зростати. Як повідомляється, за період з 2014 по 2016 роки ціни на каву в Україні в ресторанах піднялися на 25-30%.

Останнє дослідження показало, що тенденція зберігається. Так, якщо в 2016 році чашка еспрессо в Україні коштувала від 14 до 30 гривень, то в 2017 році вартість еспресо вже від 18 до 50 гривень. Те ж саме відбулося і з капучино: в 2016 році чашка коштувала від 17 до 36 гривень, в цьому році-від 20 до 75 гривень.

Також відзначимо кілька цікавих тенденцій: порівнявши ціну на еспресо і капучіно в 5 найбільших українських містах Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі та Запоріжжі, аналітики помітили, що чим менше населення міста, тим дешевше кави. Саме на ці п'ять міст в сукупності припадає більше 7500 ресторанів і кафе України, це близько половини всіх закладів громадського харчування в країні.

Найдорожчий капучино (60-75 грн) подають в Києві в преміальних ресторанах, для відвідувачів яких ціна в 75 гривень не є критичною, а найдешевший (з топ-5 міст) знайшовся в Києві за 20 грн. При цьому аналітики порівнювали ціни в ресторанах, не беручи до уваги ціни кави на винос.

Ви самостійно можете випробувати якість кави, ціни та сервіс і залишити відкуки на сайті Followfoxy. Таким чином ми зможемо створити базу з популярних та якісних кав"ярень та закладів.

«Споживання українцями кави залишилося на колишньому рівні - близько 100 чашок в рік - саме стільки в Україні п'ють каву поза домом - в кафе, ресторанах і на винос. Втім, змінюється психологічна цінність походу в кафе або ресторан. Навіть якщо гість замовляє каву і десерт - для нього це можливість розслабитися, посидіти в затишному інтер'єрі, відволіктися або навпаки провести ділову зустріч, - каже співзасновник одної з компаній по автоматизації кафе, ресторанів і магазинів. - Також трохи змінилися переваги в каві. Все більше популярна світла обсмажуванна кава, а також різні кавові коктейлі, в тому числі раф. Поступово збільшується частка кави на винос. Кава в картонному стаканчику - це вже символ будь-якого великого ділового центру».

Власники ресторанів, в свою чергу, говорять, що закупівельні ціни на каву за останні чотири роки зросли в 2-3 рази, але капучино і еспрессо є якірними позиціями для кав'ярень, невеликих кафе, пекарень, кондитерських, тому власники не поспішають пропорційно підвищувати ціни на напої. Багато з них укладають договори з постачальниками, які не дозволяють їм підвищувати закупівельні ціни більш, ніж на 10%.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

74