Специфіка навчання в польському університеті

Магістратура за кордоном приваблює багатьох абітурієнтів. Університети зі світовими іменами, багата матеріальна база, дослідні лабораторії, - все це безсумнівно є перевагами іноземних ВНЗ. Проте, багато юнаків так і не вирішуються подати документи до престижного навчального закладу лише тому, що воно знаходиться за межами батьківщини.

Насправді для вступу до іноземного університету необхідно лише бажання. Для того щоб стати, наприклад, студентом ВНЗ Польщі, необхідно зібрати базовий пакет документів і надати його приймальні комісії. Всі ВНЗ Польщі приймають іноземних абітурієнтів незалежно від їх знань і кваліфікації.

ВНЗ Польщі пропонують кілька форм навчання: денна, заочна та дистанційна. Від обраної методики буде залежати не тільки вартість навчання в Польщі, а й якість отриманих знань. По закінченню навчання студент отримає диплом європейського стандарту, який буде мати силу не тільки на території Польщі, а й у всіх країнах Європи і СНД. Що пропонують польські ВНЗ, ви дізнаєтеся на офіційному сайті компанії Mojaedukacja.

Кращі ВНЗ Польщі

У Польщі налічується понад 500 вищих навчальних закладів, серед яких знайдуться як державні, так і комерційні. Також на території країни працюють профільні технікуми, ліцеї і коледжі, в яких можна вчитися після 9 класу. До числа кращих ВНЗ Польщі відносять Варшавський університет, Ягеллонський університет, Університет ім. Адама Міцкевича і Варшавську політехніку. Де можна навчатись в Польщі, вам розкажуть представники міжнародного проекту «Моя Едукація».

Для багатьох вітчизняних абітурієнтів Польща приваблива тим, що в багатьох університетах можна вчитися на бюджетній основі. В першу чергу безкоштовна освіта в Польщі є для тих, хто має карту поляка. Але навіть якщо ви не володієте такими привілеями, вчитися на бюджеті ви все одно зможете. Для цього необхідно взяти участь в щорічному конкурсі від приймальної комісії або виграти грант на навчання. Перевага завжди віддається цілеспрямованим і тямущим хлопцям, які добре освоїли польську мову і закінчили школу з гарними оцінками. Переможцям конкурсу надається можливість не тільки вчитися безкоштовно, але і отримувати гідну стипендію.

Навчання в Польщі для випускників вітчизняних ВНЗ

Навчання в Польщі стає популярним з кожним роком. І якщо недавно ця можливість цікавила випускників шкіл, то тепер вчитися хочуть навіть ті, хто вже має вищу освіту. Нерідко студентами польських ВНЗ стають дорослі люди, які вже працюють багато років за фахом і хочуть досягти нових висот в іншій галузі.

Для отримання вищої освіти за кордоном необхідно лише зібрати пакет документів і надати їх в приймальну комісію. Вам будуть потрібні:

  • вітчизняний паспорт (копія);
  • закордонний паспорт (копія);
  • довідка медична форми 086-У;
  • атестат в середню освіту (для тих, хто вступає на 1 курс)
  • диплом про закінчення бакалаврату або магістратури (для тих, хто хоче здобути післядипломну освіту за кордоном);
  • фотографії заявлених форматів;
  • сертифікат від мовної школи про знання польської / англійської мови;
  • свідоцтво про народження (копія).

Повний перелік документів завжди представлений на офіційних сайтах навчальних закладів. Довідка від мовної школи, яка підтверджує знання польської, є обов'язковим документом. Вивчати англійську повинні ті абітурієнти, які вступають до англомовної групи. Які ще нюанси має освіта у Польщі для українців, вам розкажуть менеджери міжнародного проекту «Мoja Edukacja».

Навчання в Польщі на магістратурі

Навчання в Польщі на магістратурі дає можливість освоїти нову спеціальність. Деякі вступники продовжують навчатися на тому ж напрямку, що вивчали на бакалавраті, деякі - вибирають абсолютно нове. Дуже часто іноземні студенти приїжджають в польські ВНЗ з метою вдосконалити свої знання. Нерідко їх влаштовує варіант заочного навчання в Польщі, який пропонують практично всі навчальні заклади. Таким чином, можна поєднувати навчання і роботу. Кому підійде магістратура за кордоном, ви дізнаєтеся на сайті компанії Мoja Edukacja. Також ви можете ознайомитися з відгуками людей, які вже вступили в польський університет.

Вартість магістратури в Польщі безпосередньо залежить від обраної спеціальності. Для студентів медичних і юридичних факультетів ця сума становить 2000 - 4500 євро за рік, для учнів економічних факультетів - від 1200 до 2100 євро за рік. Також розцінки можуть залежати від самого навчального закладу, адже в комерційних ВНЗ ціни значно нижче. Скільки коштує магістратура в Польщі ви дізнаєтеся на сайті фірми Мoja Edukacja. Скористайтеся зручною формою для пошуку університету і спеціальності.

Безсумнівно, освіта за кордоном має ряд переваг: багата матеріальна база, наявність власних дослідницьких і наукових центрів на території ВНЗ, винятковий викладацький склад в особі кандидатів наук і професорів. Важливо відзначити і те, що перед багатьма абітурієнтами відкриваються унікальні можливості отримати безкоштовне навчання в Польщі. Це стосується тих, хто має карту поляка або володіє відмінними знаннями. Щорічно університети проводять конкурси, які дають можливість не тільки вчитися на пільговій основі, але і отримувати хорошу стипендію.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!