Суд дозволив ДТЕК не платити 651 млн гривень заборгованості

Північний апеляційний господарський суд відмовив національної енергетичної компанії "Укренерго" у стягненні з компанії "Д.Трейдінг" (входить в енергохолдинг ДТЕК) 651 млн гривень заборгованості за послуги з передачі електроенергії.

Про це свідчать дані в Єдиному реєстрі судових рішень, передає видання INKORR.com

Згідно з ними, в червні 2020 року "Укренерго" звернулося до Господарського суду Києва з проханням стягнути з "Д.Трейдінг" 651 млн гривень заборгованості за договором про надання послуг з передачі електроенергії.

Зазначається, що в обґрунтуванні позовних вимог "Укренерго" посилається на неналежне виконання відповідачем умов договору про надання послуг з передачі електроенергії №0065-02024 від 10 квітня 2019 року в частині оплати за надані послуги.

При цьому суд повністю відмовив "Укренерго" в задоволенні позову.

Своєю чергою, не погодившись з прийнятим рішенням, "Укренерго" подало апеляційну скаргу і просило повністю задовольнити позовні вимоги, мотивуючи це тим, що судом першої інстанції не з'ясовані обставини, що мають значення для справи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вітренко задекларував 11,8 млн гривень доходу від процентів в Ощадбанку

При цьому апеляційний суд погодився з висновками суду першої інстанції про те, що позовні вимоги "Укренерго" є необґрунтованими і недоведеними.

"Таким чином, доводи апеляційної скарги в цій частині відхиляються. Інші доводи, наведені в апеляційній скарзі, не знайшли свого підтвердження в матеріалах справи і спростовуються вищенаведеним", - підкреслили в матеріалах суду.

Раніше Господарський суд Львівської області відмовився стягнути з компанії "ДТЕК Західенерго" на користь національної енергетичної компанії "Укренерго" 425,83 млн гривень заборгованості.

Своєю чергою "Укренерго" просить апеляційний суд скасувати рішення про скасування оплати компанією "ДТЕК Західенерго" послуг з передачі електроенергії при її експорті.

ДТЕК управляє енергетичними активами System Capital Management.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!