Лерос Гео

Біографія Гео Лероса

Дата рождения: 24.04.1989

Гео Багратович Лерос - режисер, арт-куратор. Народний депутат Верховної Ради IX скликання (Слуга народа), колишній незалежний радник президента України Володимира Зеленського.

Місце народження. Освіта. Народився 24 квітня 1989 року в Києві. Закінчив факультет міжнародного права в Академії адвокатури України.

Кар'єра. Засновник арт-проекту Art United Us та громадської організації Сіті-Арт. У межах проекту City-Art та Art United Us створив близько 70 муралів в Україні. Був куратором проекту "More than us" Міністерства інформаційної політики, в рамках якого художники з різних країн намалювали 8 муралів у вестибюлі станції метро "Осокорки" в Києві.

Всі пов'язані матеріали:

  • Потураєв, Кравчук, Божков і інші. Хто не підтримав відставку міністра Ткаченка - списокНовости
  • Профільний комітет Ради не підтримав відставку міністра культури ТкаченкоНовости
  • Справа проти депутата Лероса за середній палець і брата Єрмака направлена в суд - ГБРНовости

Був волонтером благодійного фонду "Сестри перемоги".

Був радником міністра інформаційної політики України Юрія Стеця. Радник мера Києва Віталія Кличка з питань культури (на громадських засадах).

Автор книги про вуличне мистецтво "Kyiv Street Art".

Як режисер зняв короткометражку "A lifetime older", яка базується на реальних подіях (у фільмі йдеться про героя АТО), а також кілька музичних відеокліпів для українських артистів. Крім того, Лерос зняв документальний фільм про реформу поліції в Україні.

Член Ради з питань розвитку Національного культурно-художнього і музейного комплексу "Мистецький арсенал".

Нагороди. Володар премії Best short film Міжнародного фестивалю в Калькутті за фільм "A lifetime older". Володар премії "Величний короткий документальний фільм" (англ. Excellent Short Documentary) Міжнародного кінофестивалю в Сан-Франциско.

Політична кар'єра. На парламентських виборах 2019 року обраний народним депутатом від партії Слуга народа, № 23 у списку. Безпартійний.

З 29 серпня 2019 - заступник голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, голова підкомітету з питань культурної політики.

З 24 червня 2019 по 20 березня 2020 - внештатний радник президента України Володимира Зеленського.

1 вересня 2020 року фракція Слуга народа прийняла рішення виключити зі своїх рядів депутата Гео Лероса після його критики до діючої влади, в частині, президента Володимира Зеленського, голови Офісу президента Андрія Єрмака та голови СБУ Івана Баканова.

21.11.2023 р.