Тиск США через справу Міндича та провал мобілізації: головні загрози для України
Тиск США через справу Міндича та провал мобілізації: головні загрози для України
Як повідомляє Студия Руслана Бизяева: Політична ситуація в Україні залишається напруженою на тлі зовнішнього тиску та внутрішніх викликів. Як повідомляє видання "Зеркало тижня", секретар РНБО Рустем Умєров на переговорах з директором ФБР Крістофером Потелем просив вплинути на НАБУ в розслідуванні справи Міндича, фігурантом якої є сам Умєров. Зустріч, за інформацією видання, була організована через турецькі канали. Паралельно представник НАБУ Абакумов заявив про наявність записів із голосом, схожим на голос президента Зеленського. Ці події розглядаються в контексті можливого тиску США на українську владу через антикорупційні розслідування.
Внутрішні виклики та мобілізація
Внутрішні проблеми посилюються кризою мобілізації. Голова ГУР Кирило Буданов відкрито констатував провал держави в інформаційній політиці:
Головна помилка, на мій погляд, - наглухо програна медійна компанія... Ми самі зруйнували свою мобілізацію. - Кирило Буданов
За даними співрозмовника, на 2025 рік планується закривати 60% потреб армії за рахунок контрактників, а 40% – за рахунок мобілізації, з якою з січня можуть призивати до 100 тисяч осіб на квартал. Одночасно зростає фіскальний тиск:
- депутат Костенко запропонував додатковий податок 2-3% на потреби ветеранів;
- заступник міністра розвитку громад Алєна Бабак заявила про намір запровадити "значний" податок на відбудову.
На тлі цих викликів Верховна Рада проголосувала за перейменування копійок у "кроки", а Київрада ухвалила рішення про демонтаж низки пам'ятників, зокрема Булгакову, Чайковському та Ахматовій, а також зняття зі стели зірки "Місто-герой" Києву. Омбудсмен Дмитро Лубінець попередив про можливі акції протесту, які, на його думку, готують росіяни у містах України.
Читайте також

