У Білорусі демонтували табір "вагнерівців"

На території Білорусі у таборі найманців ПВК "Вагнер" прибрали всі намети.

Це випливає із супутникового знімка сервісу Planet.com, зробленого вранці 18 вересня. Про це повідомила російська служба "Радіо Свобода".

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

Порівнюються два знімки: один за 18 та другий за 9 вересня, де помітно, що всі намети, які були розміщені раніше, було демонтовано.

Табір "вагнерівців" у Білорусі виник наприкінці червня, після заколоту ПВК "Вагнер". Тоді частина найманців вирушила до цієї країни за офіційною версією, щоб навчати білоруських військових.

1 серпня його почали демонтувати, а найманцям запропонували або укласти контракт із російською армією, або вирушити до Африки.

За інформацією Центру національного спротиву, на території Білорусі залишилося менш ніж 1000 найманців ПВК "Вагнер". З них 200 виконують функції інструкторів у спецпідрозділах МВС та Міністерства оборони Білорусі. Решта "вагнерівців" це ті, кого не хочуть забирати ні в нові приватні військові компанії, ні в Міністерстві оборони РФ.

Раніше повідомлялося, що Кремль хоче переконати якнайбільше "вагнерівців" підписати контракт із Міноборони РФ через нову приватну військову компанію. Відповідальним за створення нової ПВК, за попередніми даними, призначено генерала Сергія Суровікіна.

У січні його змінили на посаді вищого командувача, але він зберіг вплив на ведення військових операцій і досі популярний серед військових.