У Китаї випробували неядерну водневу бомбу

Випробування неядерної водневої бомби в Китаї
В Китаї успішно протестували новий тип водневої зброї без використання ядерних компонентів.

Науковці з Китаю успішно провели випробування вибухового пристрою на водневій основі, досягнувши детонації без використання ядерних матеріалів. Розробку цього пристрою здійснив Науково-дослідний інститут Китайської державної суднобудівної корпорації (CSSC). В основі цього пристрою знаходиться гідрид магнію - хімічна сполука, що використовується для зберігання водню. При активації вибухової речовини гідрид магнію розкладається, вивільняючи водень, який спалахує і створює тривале загоряння.

Під час випробування було використано двокілограмову бомбу. Внаслідок вибуху утворилася вогняна куля з температурою понад 1000 градусів Цельсія, яка тривала понад дві секунди. Така ж кількість тротилу створила б вогняну кулю з "тривалістю життя" в 15 разів менше, зауважили вчені.

Розробники цього пристрою підкреслюють, що можуть точно регулювати інтенсивність вибуху, що дозволяє забезпечити рівномірне ураження цілей на великій площі.

Читайте також

Росія атакувала Одесу безпілотниками
06.05.2025 - 00:08 334 переглянули
Російські безпілотники над Одесою

Реклама