У Польщі наполовину скоротилася кількість українських заробітчан

У Польщі наполовину скоротилася кількість українських заробітчан

Українці дедалі частіше обирають за краще їхати на заробітки не в сусідню Польщу, а в Німеччину, де зарплата відчутно більша.

Зараз у Польщі нараховують близько мільйона українських заробітчан, в той час як до пандемії їх було близько двох мільйонів разом з нелегальними. Про це в середу, 29 вересня, повідомляє Польське Радіо.

За даними агентства Personnel Service, українці дедалі частіше їдуть у Чехію та Німеччину.

Знайти роботу за кордоном ви можете на сайті - layboard.com

"Зараз мінімальна заробітна плата в Польщі - 2,8 тисячі злотих брутто. В Україні ставка є 6 тисяч гривень, тобто приблизно 883 злотих на місяць. Це втричі менше. В Німеччині, поміж тим, з 1 липня цього року мінімальна заробітна плата - 1 536 євро брутто, тобто в перерахунку 7 041 злотий", - повідомляє Personnel Service.

Водночас агентство стверджує, що тисячі українців працюють у Німеччині нелегально.

"Дефіцит працівників, на який скаржиться щораз більше роботодавців у Німеччині, змушує владу закривати очі на нелегальних іммігрантів з-за кордону. Це велика загроза для нас", - відзначають у Personnel Service.

Компанія Personnel Service попереджає, що відсутність реакції з боку польської сторони може вплинути на уповільнення економіки в країні.

Натомість у Польщі зростає попит на українських заробітчан. Кожна четверта компанія планує працевлаштувати українських громадян протягом року.

Читайте також: