У Польщі вилучили з продажу книгу з провокативною назвою про Анджея Дуду
Полеміка навколо книги з портретом президента Польщі
Як повідомляє glavcom.ua: Нещодавно у Польщі виникла справжня хвиля обурення через книгу Александри Сарни під назвою "Дебіл. Випадок з практики", де на обкладинці зображено президента Анджея Дуду. Мережа магазинів Empik тимчасово вилучила цю книгу з продажу через можливе порушення законодавства про образування глави держави. Зараз проводиться розслідування, яке має визначити, чи справді є у книзі щось образливе для Дуди, оскільки це може мати серйозні наслідки, включаючи кримінальне переслідування.
Представниця Empik, Анна Гут-Мостови, пояснила, що рішення прийнято через повідомлення про можливі порушення закону. Є ймовірність, що після завершення розслідування книгу знову дозволять до продажу. Книга, яка випущена Інститутом управління інформацією, описується як цікава подорож у спогадах разом з "Дебілом".
Книга може мати відношення до події, коли письменник вже використовував термін "Дебіл" у зв'язку з президентом і стикнувся з обвинуваченнями в образі. Це може суттєво вплинути на результати розслідування.
У свою чергу, президент Дуда заявив, що Україна просила передати їй літаки МіГ-29, але цьому заважала позиція США. Крім того, Польща отримувала сигнали про заборону передачі іншої військової техніки, а не лише літаків.
У Польщі спалахнув скандал навколо книги з портретом президента, яка може порушувати законодавство про образування глави держави. Розслідування триває, і усе це може мати подальші наслідки для автора та видавців, а також для самого президента.
Читайте також

