У польському місті розгорівся конфлікт через житло для українців

польські та українські прапори, протистояння
В польському місті виникло суперечливе питання щодо забезпечення українських біженців помешканням.

У польському місті Колюшки почалося протистояння через наміри місцевого підприємця збудувати контейнерне селище для працівників з Азербайджану та України. Ініціатором будівництва є птахівник, який планує побудувати дванадцять контейнерних будинків для своїх працівників. Ці будинки будуть з'єднані коридором, утворюючи компактний житловий комплекс. Планують розташувати селище біля шкіл та дитячого садка.

Місцеві жителі протестують проти цього проєкту і виражають занепокоєння щодо можливого погіршення безпеки та якості життя в районі. На громадських слуханнях було сказано, що іноземці не інтегруються та спричиняють конфлікти.

Підприємець стверджує, що приваблює працівників з-за кордону через відсутність охочих місцевих жителів виконувати фізично важку роботу. Він пояснює, що його працівники є законними і не є біженцями, а приїжджають для працевлаштування.

Місцева влада підтримує протестувальників і затримує розгляд можливості внесення змін до містобудівного плану, щоб заборонити будівництво житлового комплексу в районі. Процес зміни плану може зайняти кілька місяців, але якщо підприємець отримає дозвіл від старости, він зможе розпочати будівництво.

Партія "Конфедерація" подала законопроект до Сейму, в якому пропонується відмінити право на безкоштовну медичну допомогу для українських біженців, які не сплачують страхові внески.

Читайте також

Реклама