Найпопулярніше зараз

У Тернополі подорожчає проїзд у громадському транспорті з 23 березня 2026

Громадський транспорт Тернополя
Громадський транспорт Тернополя. Фото: ТМР

У Тернополі з 23 березня 2026 року змінюється вартість проїзду у громадському транспорті. Рішення про підвищення тарифів ухвалив виконавчий комітет міської ради. Про це пише Тернопільська міська рада.

Вартість проїзду у Тернополі залежно від способу оплати

Нові тарифи формуються залежно від того, як пасажир розраховується за поїздку. Чим сучасніший спосіб оплати, тим дешевше коштує проїзд.

Основні ціни:

  • 15 грн — при оплаті електронним квитком «Соціальна карта тернополянина»

  • 17 грн — при використанні неперсоніфікованого електронного квитка

  • 20 грн — при оплаті банківською карткою, через NFC або разовим квитком

У місті зберігається єдиний тариф для комунального та приватного транспорту. Також діє послуга «єдиного квитка», яка дозволяє безкоштовно пересідати між маршрутами протягом 30 хвилин.

Пільги на проїзд у Тернополі залишаються без змін

Попри підвищення вартості, для окремих категорій пасажирів умови не змінюються.

Зокрема:

  • учні та студенти й надалі їздитимуть безкоштовно у тролейбусах і комунальних автобусах

  • у приватному транспорті для них діятиме 50% знижка

  • пенсіонери, люди з інвалідністю та учасники бойових дій зберігають право на безкоштовний проїзд

Влада також наголошує на перевагах «Соціальної карти тернополянина». Вона дозволяє платити менше та доступна не лише жителям міста, а й тим, хто працює або навчається у громаді.

Оформити електронний квиток можна онлайн через застосунок «е-Тернопіль», подавши відповідну анкету.

Раніше у Тернополі вже впровадили електронну систему оплати проїзду, яка дозволила уніфікувати тарифи та запустити механізм пересадок без додаткової оплати. Нове підвищення тарифів пояснюють економічними факторами та необхідністю підтримки транспортної інфраструктури.

Нагадаємо, в Івано-Франківську з 16 березня подорожчав проїзд у громадському транспорті.

Читайте також

Реклама