Україна переходить на 230 вольт: чи виростуть рахунки за світло і чи витримає проводка
Журналіст
Ганна Ткач
17.06.2025 - 08:20
574 переглянули
З 1 липня 2025 року в Україні встановлять новий стандарт напруги в електричних мережах - 230 вольт. Ця зміна не вплине на величину платежів за електроенергію і не буде потребувати додаткових витрат від споживачів. Таке рішення прийнято для уніфікації з європейськими стандартами, що полегшить технічне обслуговування, підвищить надійність електропостачання та покращить роботу побутових приладів. Нагадуємо, що платежі за електроенергію визначаються фактично спожитою енергією у кіловат-годинах, а не рівнем напруги. Технічно допустимий діапазон напруги буде від 200 до 240 вольт, з рекомендацією налаштувати захисне обладнання на діапазон 207-253 вольти.
Читайте також
Українцям назвали оптимальну температуру бойлера для економії світла
вчора, 21:52
67 переглянули
Трамп розкритикував Стармера і той подав у відставку
вчора, 19:44
86 переглянули
Туск попередив про небезпеку через скандал з орденом Зеленського
вчора, 01:12
181 переглянули

