Найпопулярніше зараз

Україна підписала енергетичні угоди на мільярд євро

Угоди на мільярд євро підписано в Україні
Енергетичні угоди України відтепер оцінюються в мільярд євро Фото: Главком

Конференція з відновлення України

Як повідомляє Главком: На Конференції з відновлення України, що проходила у Ґданську, підписано 28 міжнародних угод у сфері енергетики на загальну суму понад 1 млрд євро. Ці угоди укладені з партнерами з Європи, Північної Америки та Азії і включають грантові угоди, кредитні домовленості, меморандуми та інвестиційні проєкти. Про це повідомив перший віцепрем'єр-міністр України – міністр енергетики Денис Шмигаль.

Угоди передбачають:

  • постачання ядерного палива для українських атомних електростанцій від британської компанії;
  • фінансування для Нафтогазу від американського банку;
  • підтримку Укренерго з боку Європейського банку реконструкції та розвитку.

Важливою частиною конференції стало засідання енергетичного Рамштайну, до якого доєдналася Південна Корея.

Підтримка та нові угоди

Під час конференції також було анонсовано понад 375 млн євро підтримки, з яких 175 млн євро надає Сполучені Штати. Україна підписала угоду з нідерландськими партнерами на 178 млн євро, кошти яких будуть спрямовані на підготовку до зими та закупівлю енергетичного обладнання, зокрема газових турбін, трансформаторів та резервного обладнання.

"Ці рішення є частиною системної роботи з підготовки до наступної зими та посилення стійкості енергосистеми України. Це не просто фінансування окремих проєктів. Це інвестиція у стійкість України та у нову енергетичну архітектуру Європи." – Денис Шмигаль

Зазначені угоди і підтримка міжнародних партнерів є важливим кроком у підготовці до зими, розвитку розподіленої генерації та мобілізації міжнародної підтримки для енергетичного сектору України. Уряд також працює зі Світовим банком над Новою енергетичною стратегією України. Ці заходи можуть суттєво підвищити енергетичну безпеку країни, що особливо актуально в умовах сучасних викликів, пов'язаних з енергетичною інфраструктурою та її відновленням після конфлікту.

В умовах глобальних викликів, Україна активно працює над зміцненням своєї енергетичної безпеки. На фоні підписаних угод, країна отримала значну фінансову підтримку від Європейського Союзу, що дозволить реалізувати нові проекти в енергетичному секторі та забезпечити стабільність у зимовий період.

Читайте також

Реклама